Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
bai nene milu ce le mai  3 corpuri mer /8 inseamna 2 me/8.am mai scris despre acest lucru.

  e unbai nene milu ce le mai brodesti! 3 corpuri MER /8 inseamna 2 ME/8.am mai scris despre acest lucru. e un sistem cam prea mult fractionat, in special pentru iernare. motiv pentru care am ramas la ME-ul meu, mai bine pe din 2 decat pe din 3. nu ajung 2 corpuri de iernare, trebuie 3.oare de ce? socotelile dumitale nu prea bat cu realitatea. noroc. Sunt bine calculate,tu te referi la multietajat cu rama de 23 h aici e cu totul alt calcul si alte dimensiuni de rama......
21.04.201112.1KB
n-ar fi rau daca unul din moderatori aduce aici si postarea d-lui dr. dani popovici) targ siSal'tare! (Poate n-ar fi rau daca unul din moderatori aduce aici si postarea d-lui Dr. Dani Popovici)
08.02.201134.8KB
si a iesit asa ceva.. start de la 0si a iesit asa ceva..
18.04.201046.4KB
am obtinut asa ceva. topit cearaam obtinut asa ceva.
30.11.200834.4KB

 
x dumitru alinx
20.05.201070.6KB
poza nr 5 hop si eu!poza nr 5
26.04.200983.4KB
sasiul avea ceva rugina ... din fericire pozele melesasiul avea ceva rugina ... din fericire superficial
21.03.200844.3KB
poze stupul ale cărui rame se din spatePoze
16.04.201037KB

 
si o fotografie de la un roi facut la 1 august cu matca eugenSi o fotografie de la un roi facut la 1 august cu matca imperecheata.
30.08.201051.5KB
fund cu, colector polen_3 poze targul faget 2008Fund cu, colector polen_3
17.03.200851.4KB
si inca! evodiaSi inca!
20.07.201079KB
:wink2: albinutza:wink2:
13.12.20087.5KB

 
alunecare de teren, in vf lacauti, mti vrancea, alt.1777 m. cam asa arata doi stupialunecare de teren, in Vf Lacauti, Mti Vrancea, alt.1777 m.
08.09.200840.6KB
inca: e greu sa vorbesti despre tine, ca despre altul.Inca:
31.12.200960.8KB
vand stupi si rame din sunt fabricate in 0753599613 vand stupi si rameVand stupi si rame din brad. Produsele sunt fabricate in Craiova Tel: 0753599613
07.01.20143.8KB
si apoi in saci tip Si apoi in saci tip " menaj si.....La congelator!... Simplu, nu?.... Sal'tare! :hi: :hi: :hi:
26.02.201123.1KB

 
floricele pe campii ... foto de la mine ...floricele pe campii ...
04.05.200989.2KB
a doua... salutari apicultoria doua...
10.05.201148.9KB
si la mine in argesi a inflorit rapita din data de 9-04-2008. rapita 2008Si la mine in Argesi a inflorit rapita din data de 9-04-2008.
17.04.200877KB
asa arata o plantatie de kiwi stuparitul in noua zeelandaasa arata o plantatie de kiwi
13.10.201066.6KB

 
din  pacate   nu  imi amintesc  de unde am  luat  aceasta  poza de ami  sus  cu acel  6x6   cred  cadin pacate nu imi amintesc de unde am luat aceasta poza de ami sus cu acel 6x6 cred ca dupa un site concurent :nebun: garantat 6x6 este mai bun de cat un 4x4 de taxe si impozite nu zic ca iar ma enervez acestea sant masini bune daca stii sa le ingrijesti eu am avut in armata si tare mandru eram de ele apoi daca tot cautam tractiune integrala am vazut suficiente modele care pot intra la categoria vehicole de epoca . EU vreau sa vad cum as putea sa modific sa pun pe un 4x4sau 6x6 sau mai mult ;) un container atunci nu ar fii o problema nici de timp si nici impozite as avea 10 containere transportul las face cu transcontainere inchiriate pana in zona de pastoral si de acolo incet incet cu camionul propriu cu integrala prin drumurile neabordabile UITE ASTA AR MERGE SUPER BINE PE TEREN ACCIDENTAT CU UN CONTAINER MONTAT PE EL santem nebuni
07.02.201044.1KB
iacata leiacata le
20.03.201040.8KB
se debiteaza cu un cutter la fel ca si de ca tot sunt la de izolare a major este ca il poti faceSe debiteaza cu un cutter la fel ca si polistirenul de termoizolare, ca tot sunt la operatiunea de izolare a casei. Avantajul major este ca il poti face singur Se poate debita cu cutarul dar nu poti sa mergi in vinclu si nu-i de bine,(Circular,pendular)Cu ceva ce are gidaj pt vinclu. Nu te rogi de nimeni. :zzz: :zzz: :cool: Inbinarea cat de corp.
01.11.200825.6KB
si inca o data capsunile . soiul acesta produce din luna mai pana toamna cand da bruma . atat cusi inca o data capsunile . soiul acesta produce din luna mai pana toamna cand da bruma . atat cu fructele , ca deja v-am facut pofta ! :hi:
18.05.201150.6KB

 
alta poza: salcamiialta poza:
16.05.200965.9KB
te salut cornele si eu sunt din satul seaca logresti, nu te stiu dar poate o sa ne cunoastem maite salut Cornele si eu sunt din satul Seaca Logresti, nu te stiu dar poate o sa ne cunoastem mai ales ca avem aceeasi pasiune..apicultura frumos :nod: :hi: :hi:
04.04.201153KB
domnilor ,
  acum 25 de ani am cumparat de la umt din timisoara un ax de abricht
de 350 mm,o latimeDomnilor , Acum 25 de ani am cumparat de la UMT din Timisoara un ax de abricht de 350 mm,o latime a scandurii suficienta in stuparit, si mi-am facut o masa pentru el,cu partea mobila fixata pe suruburi m 16. Nu au fost prea multe situatiile cand sa nu fiu multumit de el;nu-i reprosez nici macar ca de cinci ori m-am taiat,nu prea grav ca sa renunt.ATENTIE,NU IARTA! AM IMPROVIZAT SI O GROSIME ,PRIN DOUA VALTURI MONTATE PE MASA,NU PRECISA, DAR MA SCUTESTE SA APAS CU MANA.Incer sa postez patru poze relevante ,fara valturi,le montez la nevoie. Stima,Marinescu
11.02.201047.7KB
gata ca va plictisesc :(  :(  pe la voi cum e cu puietul? cam tarziu dar e bine si de contactgata ca va plictisesc :( :( pe la voi cum e cu puietul?
22.02.201085.5KB

 
se vede mai clar e me jos. dadant-ul la cuib nu se foloseste in australia. si nici camera de rezervase vede mai clar e ME jos. Dadant-ul la cuib nu se foloseste in Australia. Si nici camera de rezerva de hrana ca in Anglia nu este sus (food chamber) care are 110 mm. Magazinele de recolta cu rame de 150 mm am folosit si eu in tara, la cuib de ME, astfel pot si roii sa dea productie la FS.
19.10.200838.3KB
o rama cu puiet capacit aproape fetitele mele dragio rama cu puiet capacit aproape compact!!!!
24.05.201171.6KB
tre sa le dai si lor de baut , chiar daca o faci intr-un adapator groapa cu nailon)! genutzu/ neamt/tre sa le dai si lor de baut , chiar daca o faci intr-un adapator improvizat( groapa cu nailon)!
03.12.200774.6KB
doi buni stupari la targul mierii -campina 2011 targul mierii 2011- campinaDoi buni stupari la Targul Mierii -Campina 2011
28.02.201130.8KB

 
puiet racit cred eu, din ce am citit pana acum. oricum din aceasta cauza am renuntzat sa mai umblupuiet racit cred eu, din ce am citit pana acum. oricum din aceasta cauza am renuntzat sa mai umblu la ei aha de dimineatza, am renuntzat si la poze.e posibil sa fi greshit cand am bagat rama in mijloc?trebuia bagata langa ultima rama cu puiet? doamna de la care i`am luat a zis ca e bine in mijloc....totushi cred ca am gresit.. o sa`i deschid diseara cand ajung: fac poze si mai bag cate o rama la crescut. nu stiu in schimb de ce stau albinele pe afara. vor sa roiasca oare? albinele stau afara numai la stupul unde am vazut vreo 5-6 pui pe scandurica. am mai obs puiet pe scandura inca la unul dar numai o larva atat. albinele din el linistite. ca si in ceilaltzi doi in care nu s`a intamplat nimic. inca o problema:dimineatza am gasit niste viermishori albi(ca aia din mere) pe scandurica de zbor a unuia dintre stupi. ma gandesc ca poate a cazut din pomul sub care se afla stupul. referitor la ramele de cat:nu le am crescute, din pacate
01.05.200937.2KB
asa e acum a sosit toamnaasa e acum
04.11.200772.2KB
colector de polen expozitieColector de polen
13.02.201035KB
z ticleni 2009 (poze din prisaca)z
26.12.200959.8KB

 
alta targ si conferinta apicola la timisoara 2011alta
13.03.201139.4KB
si achizitia din aceasta iarna,pe care vreau sa o ca vehicul transport poate sa-mi de-a catevaSi achizitia din aceasta iarna,pe care vreau sa o inmatriculez ca Vehicul transport apicol.Cine poate sa-mi de-a cateva detalii este binevenit ( cu multumirile ulterioare :nod: ). Sper sa ma poarte prin multe peisaje,cu multa Flora Melifera
10.02.201044.7KB
urmeaza ceva poze: albinelor in stupi me...urmeaza ceva poze:
05.02.200952.4KB
aceste botci de pe rama sint de roire? si am mai avut si pe alte rame chear jos botci de roireaceste botci de pe rama sint de roire? si am mai avut si pe alte rame chear jos
30.05.201082.1KB
InapoiInainte