Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
un vecin care din motive serioase nu a putut să cuiburile la timp şi să dea de mi-aUn vecin care din motive serioase nu a putut să extindă cuiburile la timp şi să dea de clădit mi-a spus astăzi că deja a pierdut doi roi care l-au salutat din zbor. Pentru că am verificat familiile īn 3o martie şi apoi am fost plecat de acasă am verificat şi eu astăzi cele două familii pe care mi le-am oprit pentru că erau agresive. Īn 18 octombrie 2009 am pus o poză cu două din T.I.R.-urile care-mi deranjează albinele. Apoi am pus poza de mai jos şi am scris că cele două poze dovedesc faptul că īn apicultură uneori 1 este mai mare decāt 1 plus 1. Scuze, am greşit poza.
26.04.201054KB
asta numesc eu, furt pe fata. o masca pe care  daca a cazut un  scanteii din afumator sa  zis cu eaAsta numesc eu, furt pe fata. O masca pe care daca a cazut un scanteii din afumator sa zis cu ea .In schimb dam o gramada de bani pe acesta opera de arta adica cat nu face. E frumos asa ce spunet ?
20.10.200810.4KB
cu aia ... aia e masiana de loc de bigudiuri am băgat doi īn spate + unul pe scaunul dincu aia ... aia e masiana de cuafeze īn loc de bigudiuri am băgat doi īn spate + unul pe scaunul din dreapta( trei am de toţi) suporţi, mărunţişuri...ş-am plecat; la rapiţă; să fiu primul.
09.04.201049.3KB
trei cum se numesc aceste piese???trei
20.10.200950KB

 
si inca una combina tamplariesi inca una
01.11.201031.7KB
si una dintre fam cu matca carnica,la +5 grade(in ghem) cam asa arata doi stupiSi una dintre fam cu matca carnica,la +5 grade(in ghem)
08.11.200839.4KB
ne pregatim de :nod: hranirea albinelor cu montate pe spatele stupilorne pregatim de stimulare........ :nod:
31.07.200944.7KB
salut .  cum ar fi bine, sa practic :
              _ schimbare linistita matca,
              -Salut . Cum ar fi bine, sa practic : _ schimbare linistita matca, - lasata familia sa roiasca si prindere roi, - creat roi artificial, Nu sunt interesat sa inmultesc familiile foarte mult, doar cat e necesar, mai mult sunt interesat sa adune ceva miere dar nici sa roiasca si sa nu-i prind nu-mi convine ! Ce pot sa fac si cum, explicare pe cat se poate . Va fac cadou un album cu fotografii despre zona si flori din gradina !
14.05.200943.3KB

 
:nod: blajulperseverent :nod:
02.03.201128.6KB
sistemul ampliroll sau montat pe sasiu de inginerie in apiculturaSistemul Ampliroll sau hook-loader montat pe sasiu de autoutilitara.
15.08.201048.3KB
si brusturele este vizitat de albine brusturesi brusturele este vizitat de albine
26.07.200962.4KB
mai insista.Salut.Yrynel mai insista.
28.12.200839.8KB

 
tot cine sunt eu-valer bodeaTot uscată.
06.02.201041.1KB
eu am dat intai cu grund pt lemn apoi cu vopsea normala nu pe baza de apa . rezultatul se va vedeaeu am dat intai cu grund pt lemn apoi cu vopsea normala nu pe baza de apa . rezultatul se va vedea in cativa ani. stupii toti aceeasi culoare iar scandurelele de zbor culori diferite ! =D
05.05.201149.7KB
x de la sud la nord-ul oltenieix
10.08.201012.3KB
poza vagonu despre pavilioanepoza
28.01.200945.8KB

 
asa arotau azi 25 ian 2009 :hi: va salut si va admirasa arotau azi 25 ian 2009 :hi:
25.01.200960KB
te cam dai lovit bazile ,aproape de totusi nu prea ai explicat cum de ai reusit sa iei 2 (doua) caTe cam dai lovit Bazile ,aproape de lacrimi,dar totusi nu prea ai explicat cum de ai reusit sa iei 2 (doua) saparduri???????Cred ca l-i s-a facut mila la cei din cvomisie Va punem in vedere ca acest tip de postari sunt inutile pe acest forum (si nu sunteti la prima jignire adresata unor colegi). Inainte de a cere explicatii altora, poate ne explicati dvs. cam ce tangente aveti cu apicultura! Ultim avertisment!
24.12.20101.3KB
ia vezi acum te-am lamurit cum se numesc aceste piese???ia vezi acum te-am lamurit
10.01.201047.8KB
cum ierneaza: folia; pro &contraCum ierneaza:
11.01.201049.9KB

 
am patit-o cu Am patit-o cu "Warre" al meu. Cine face ca mine, ca mine sa pateasca! N-am avut de lucru si mi-am bagat nasul in el. Am vazut ca ultimul fagure cladit e cam gros ceea ce am considerat ca nu e in ordine si curios din fire am bagat un spaclu ingust, l-am desprins de pe peretii lazii si cumva am reusit sa-l scot afara. Era un fagure cu celula de trantore dar plin cu miere si greu. Nu am rezistat sa nu-l invart un pic in mana si sa-l fotografiez:
15.08.200975.5KB
voi avetzi asha ceva facut uscator de casa e plina de o vrea nevasta sa usuce ii mai pune???ca toatevoi avetzi asha ceva ma????mi-am facut uscator de scandura!!!! toata casa e plina de sipci....daca o vrea nevasta sa usuce chilotzeiii..unde ii mai pune???ca toate caloriferele sunt ocupate!!!!
13.01.201131KB
adoua zi de craciun intraga stupina a primit cate  500 g  de miere proaspata la punga !!! de la sudAdoua zi de craciun intraga stupina a primit cate 500 g de miere proaspata la punga !!!
14.01.201151.7KB
inca unainca una
30.01.201139.1KB

 
nu pot adauga fotografii in album  !
12.02.201027.6KB
in sat alte ce mai ciugulim inIn sat alte splendori...
01.10.201078.2KB
la corabia cam asa arata rapita salutari apicultorila corabia cam asa arata rapita
12.04.201075.6KB
nr.7: incepator in la reviziiNr.7:
16.03.201135.4KB

 
situatie stupina stupina  la inundatiisituatie stupina
11.09.200795.8KB
se simte altfel.. pozele lui bunka!!se simte altfel..
04.06.201123.2KB
sase rame dar in scurt timp mai pun stupinasase rame dar in scurt timp mai pun una........sper.
16.03.200871.9KB
y vremeay
18.12.201035.4KB

 
rasarit de albinele stupina lui lucianRasarit de soare.....si albinele
20.06.201059.5KB
semne bune ( oare ) anul are aista-sSemne bune ( oare ) anul are
05.01.200869.4KB
dragi apicultori cu asemenea preturi la carburanti cred ca a venit vremea sa ii alimentam noi pe eiDragi apicultori cu asemenea preturi la carburanti cred ca a venit vremea sa ii alimentam noi pe ei :rotfl:
17.01.201143.9KB
costa in jur de 250 roni la mana a doua,dar daca te pricepi la indoit table ajungi mai ieftin.amCosta in jur de 250 roni la mana a doua,dar daca te pricepi la indoit table ajungi mai ieftin.Am gasit o poza de exterior.
19.08.200921.5KB

 
valcea, cred ca era 23-24 mai. roi enorm, asezat pe un salcam tanar, avea peste 2m de la pamant panaValcea, cred ca era 23-24 mai. Roi enorm, asezat pe un salcam tanar, avea peste 2m de la pamant pana sus , practic au fost 2 roi ( asa i-am recuperat/aranjat in final).
21.09.2010100.8KB
frumos ... aaa??? scrisoare deschisa catre pupemeaFrumos ... aaa???
17.02.201029KB
tot pe acolo foto de la mine ...tot pe acolo
23.03.200858.3KB
toamna tarziu facelia din gradina le mai pacaleste . e ca anul acesta sa pot insamanta 15 ha deToamna tarziu facelia din gradina le mai pacaleste . E putina! Sper ca anul acesta sa pot insamanta 15 ha de teren pe care le-am arendat!
03.12.200763.7KB
InapoiInainte