Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
arhiva logoarhiva
11.09.20095KB
"Coana mare" printre supuse. E cea mai deschisa la culoare matca pe care o am. Celelalte sunt mai negricioase.
13.10.200941.9KB
aceasta e casa parintilor mei unde ne adunam toti fratii in a 2 zi de pasti si de craciun rame cuaceasta e casa parintilor mei unde ne adunam toti fratii in a 2 zi de pasti si de craciun
02.04.201061.1KB
nume: gusoiu gheorghe .
adresa: crestin nasteri; 21  08  casatorit cu mary 
2 gestionar mecanizareNume: Gusoiu Gheorghe . Adresa: Com.Batrini Prahova Religie: Crestin Ortodox Data nasteri; 21 08 1971 Studii: Profesionala Mecanici. Stare: Casatorit cu Mary 2 copii Ocupatie: gestionar mecanizare Aquila Construct- Ploiesti : apicultura o parte din viata mea Vatra stupinii: com Batrani Prahova Pavilion capacitate 90 familii Contact cu albina 84 primul roi prins intr-o galeata de plastic In 2002 am sarit de 50 de familii Folosesc :stupi datant + 3/4 60 bucati si dalant 1/2 30 de bucati Tel : 0723 32 83 93 0728 70 00 88 Imi place sa fiu corect, sa ma tin de promisiuni si respect pe cei din jurul meu!! :hi: :hi:
31.12.200837.5KB

 
tot despre creste in rasa pura si pe insula d`yeu. pe aceasta insula isi desfasoara din 1986, oTot despre caucasica Se creste in rasa pura si pe insula d`Yeu. Pe aceasta insula isi desfasoara activitatea din 1986, o statiune de selectie,crestere si imperechere a reginelor caucaziene, Apiselect . Insula d`Yeu , este situata in oceanul Atlantic la 20 de km de coasta Frantei(Vendee). Are o suprafata de 2400 ha , si din punct de vedere a protectiei sanitare si a protectiei genetice , ofera conditii excelente de producere a reginelor caucaziene imperecheate. Link-uri utile : Site-ul Apiselect : dupa ce deschizi , da clik pe poza din mijlocul paginii Cat costa o caucaziana ?: Un alt link :
25.12.200744.7KB
x cum stati cu turtele domnilorx
22.02.201054.6KB
stupina mea ! hop si eu !Stupina mea !
13.03.201018.5KB
aceeasi rama. pozele lui bunka!!aceeasi rama.
24.04.200951.8KB

 
si inca una din lateralSi inca una din lateral
06.10.200944.1KB
doi roisori iernati in aceiasi cutie xxldoi roisori iernati in aceiasi cutie
06.02.201149.3KB
din alt unghi ,mugurii de 3-4 cm. salcam 2010din alt unghi ,mugurii de 3-4 cm.
10.04.201032.4KB
ai avut  de ce esti asa de  astazi poate esti sigur de ce spui dar :uimit: rca pentru pavilioane siai avut pavilion????????? de ce esti asa de categoric????????????? astazi poate esti sigur de ce spui dar maine???????????? :uimit:
01.03.200733.1KB

 
si inca una un nou proiectsi inca una
17.01.201066.4KB
daca aveti probleme de logare si nu mai puteti intra pe forum puteti sa ma contactati la e-mailul deDaca aveti probleme de logare si nu mai puteti intra pe forum puteti sa ma contactati la e-mailul de mai jos. Este necesar ca e-mailul de pe care ma contactati sa fie cel folosit la inscrierea pe forum. Va rog sa specificati : - Problema pe care o aveti - Username folosit O sa incerc sa rezolv problema dv. intr-o limita de timp rezonabila.
20.11.20074.3KB
branza .. .din belsug... stau bine la capitolul asta italienii expozitia de artizanat de la milanoBranza .. .din belsug... stau bine la capitolul asta italienii
19.12.200938.9KB
poate ca am exacerat un pic cu  coliviei de crestere dar cam ceva de genul mi-au iesit.o sa vedem cepoate ca am exacerat un pic cu dimensiunea coliviei de crestere dar cam ceva de genul mi-au iesit.o sa vedem ce iese dupa ce o sa le folosesc.O sa incerc cu botci de plastic de cumparat pt inceput. Merci pentru respunsuri :hi: :hi: :hi: :hi:
15.01.201054.7KB

 
in foto de mai sus e prisaca ta ?


 :d nu...
sunt doar fotografii frumoase zic eu...sper sa vaIn foto de mai sus e prisaca ta ? :D nu... sunt doar fotografii frumoase zic eu...sper sa va placa :hi:
13.12.200826.8KB
rapita 2008 stupina lui albinutzaRapita 2008
04.02.201152.1KB
mai scris pe forum insa e cazul sa imi fac si un subiect de prezentare ca asa e numesc mihai duta,Salutare Am mai scris pe forum insa e cazul sa imi fac si un subiect de prezentare ca asa e frumos. Ma numesc Mihai Duta, am 29 ani sunt din Bucuresti si m-am apucat de apicultura de anul acesta . Am inceput prin achizitia a 20 de familii de albine si inventarul apicol de baza: unelte, o centrifuga si un Aro cu remorca. Domeniul in care lucrez in mod obisnuit: distributia internetului. Dupa cum vedeti cam mare distanta de la un domeniu la altul insa sper sa le pot face pe amandoua fara probleme . Inainte de a face acest pas am citit cam 1 an si jumatate pe forum, in carti, pe internet insa pot sa spun ca pana nu lucrezi in stupi, nu esti intepat, nu iti formezi miscarile acelea atat lente cat si rapide, nu prea stii cu ce se mananca meseria asta. Un lucru e cert: cu cat merg mai departe cu atat realizez cat de multe mai sunt de invatat . Am pornit la drum alaturi de un prieten care se ocupa de albine de mai mult timp si se pricepe infinit mai bine decat mine. Practic pot spune ca sunt un ucenic, stupar in devenire. Sunt avid de orice informatie noua, momentan sunt foarte interesat de un sistem de ridicare/coborare a stupilor in remorca, odata ce au fost urcati pe planul inclinat cu roaba apicola. Dupa un sezon de carca, in care mai ales la rapita si la salcam un stup a ajuns in mod frecvent la 70-80kg, orice metoda mecanica de ridicare-coborare mi se pare un pas inainte absolut necesar. Poti face cu bratele dar nu mai ai aceeasi productivitate in lucrul efectiv in stupina de a doua zi. Si e pacat, albinele au nevoie de grija constanta pentru a face treaba buna. Iata si niste poze
01.10.200953.2KB
alta toamna 2009 salajalta
04.10.200940.8KB

 
oameni minute cu ei si esti mai mai targul apicol blaj 2009Oameni asezati,impacati ,deschisi. 5 minute cu ei si esti mai ...linistit, mai degajat Apicultorii
13.03.200944.3KB
12.01.2008 se pare ca stau cam rau cu hrana.  la unii asa era jurnalul nostru zilnic12.01.2008 se pare ca stau cam rau cu hrana. la unii asa era cuibul..............
13.01.200844.5KB
cine nu-l cunoaste pe sandu de la targul apicol iasi 2010cine nu-l cunoaste pe Sandu de la Timisoara???
08.03.201038.4KB
asa arata matrita manereasa arata
06.03.201027.2KB

 
aaaaaa
16.12.200937.7KB
asta era la extractie, corpul 3 la familia inainte sa pun pe al nu mai pun poze ca vorbeam despreasta era la extractie, corpul 3 la familia respectiva, inainte sa pun pe al 4-lea gata nu mai pun poze ca vorbeam despre altceva pe aici :D
14.09.201051.4KB
si... 24-25 martie 2011si...
27.03.201150.6KB
x pozele lu proapis13x
22.12.201053.9KB

 
inca de ce este acolo cuibul ??????inca odata..........
03.01.200951.9KB
cred ca exista o mica problema si cu figurile alea desenate pe stupi.am gasit in sfarsit ceva tecred ca exista o mica problema si cu figurile alea desenate pe stupi.Am gasit in sfarsit ceva credibil.Daca te intereseaza bine daca nu ,nu. Referitor la esecuri,pana la 10% pierdere la imperechere cred ca este acceptabil. Pierderile sunt si din cauze biologice nu numai din lipsa reperelor de orientare.
05.01.200946.3KB
foto cu stupul dupa ce l-am asezat la loc , dupa scuturare. astazi in stupina mea -2 problemefoto cu stupul dupa ce l-am asezat la loc , dupa scuturare.
30.03.200930KB
x
cand am catul pe cuib folosesc carligele de susx Cand am catul pe cuib folosesc carligele de sus
21.12.200839.2KB

 
astazi am fost sa vad ceva stupi pe o locatie mai aroape de casa.au mancat destul de bine la auastazi am fost sa vad ceva stupi pe o locatie mai aroape de casa.Au mancat destul de bine la majoritatea au ajuns sa se vada albinele sub latzul de la rame,dar deocamdata sunt tot in fata langa urdinis ceea ce este bine.la puiet nu m-am uitat ca era frig si nici nu sunt prea curios.Dupa cum arata presupun ca au si puiet.
26.01.201040.5KB
si stupina lui luciansi
01.07.200988.5KB
efectuarea largiri cuibului . de la sud la nord-ul oltenieiEfectuarea largiri cuibului .
11.08.201061.8KB
de prietenia aceasta ce caprioara shi un doberman impart aceiashi curte,ba mai mult
cand dorm o facDe prietenia aceasta ce zicetzi?? o caprioara shi un doberman impart aceiashi curte,ba mai mult cand dorm o fac numai impreuna sa se incalzeasca toate acestea se petrec intr-o curte in spatziu deschis unde sunt mai multe pasari de curte shi catziva pauni salve :hi:
10.12.201033.8KB

 
iata si stupii creare roi nouiata si stupii
06.07.200855.2KB
am lucrat fiind incepator cu stupi am inteles ca stupii verticali sunt mai practici si mai usor deAm lucrat fiind incepator cu stupi orizontali. Am inteles ca stupii verticali sunt mai practici si mai usor de manevrat. Am sa incerc. :nebun:
07.03.200932.1KB
defapt asta era foto de la mine ...defapt asta era
27.06.200954.9KB
niste botci de calvare nou pasionat  andreirnniste botci de calvare
27.09.200869KB
InapoiInainte