Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
salcam ii, am plecat acum 5 zile ca ma lua apa care a venit f mare. stupii meiSalcam II, am plecat acum 5 zile ca ma lua apa care a venit f mare.
04.06.200948.1KB
:hi: pozele lu proapis13:hi:
01.03.201156.1KB
si lucian71si
21.07.201051.9KB
asa e . am si profilul dar nu l-am pus ca sa vad cine o cunoaste. cre ca pe rosu e o splendoareAsa e . Am si profilul dar nu l-am pus ca sa vad cine o cunoaste. Cre ca pe rosu e o splendoare
13.06.200831.3KB

 
Şi nici īn ruptul capului nu la fac valer bodea camp de tavaleala psihica cu janeseŞi nici īn ruptul capului nu renunţă la nărav. Pānă-şi fac uscătorie. Valer Bodea
04.02.201136.6KB
azi, duminica, am ajutat un amic apicultor local, dick sa lucreze la stupi lui.
un individ extrem deAzi, Duminica, am ajutat un amic apicultor local, Dick sa lucreze la stupi lui. Un individ extrem de original. Oricum, avea ub stup cam agresiv si voia sa-i omoare regina si sa o inlocuasca cu una de la un stup bland. Stupi pe 3 etaje cu aprox 50000 de albine. Am inceput cu stupul bland sa luam rama cu rama si sa scuturm/periem albina intr-o "strecuratoare" conceputa de el prin care albinele pot trece dar matca sau trantori mari nu. Scuturt si afumat strecutatoarea pana la ultima rama. Cand un pumn de albine au ramas am observat matca si am prins-o intr-un bidon in loc sa o omoram. O sa o pun intr-unul din stupi mei fara. Am pus stupul la loc si albinele au inceput sa mearga la treaba lor.
29.09.200882.2KB
:hi: un flagel varroa iacobsoni:hi:
16.02.200742.6KB
x foto de la mine ...x
18.06.201078KB

 
de cand l-am cumparat era dat pe exterior cu un strat subtire de bait pe care ulterior eu l-amDe cand l-am cumparat era dat pe exterior cu un strat subtire de bait pe care ulterior eu l-am ingrosat cu aplicarea unui strat mai gros de lac pentru lemne si vreu sa il las fara sa il mai vopsesc asa cum este cineva spunandu-mi ca este o cutie ecologica
17.01.201031.3KB
c    evodia 10 lei/b targ apicol fagetc evodia 10 lei/b
21.03.200976KB
aici tot rapita. iarna 2010aici tot rapita.
10.02.201010.4KB
si nu in lultimul rad ceva ce cred ca si la voi este .... insa acest curcubeu a iesit dupa extractiasi nu in lultimul rad ceva ce cred ca si la voi este .... insa acest curcubeu a iesit dupa extractia mea ... cat am dat eu la manivela a plouat asa cativa stropi apoi ma lasat sa pun ramele la loc. :rotfl: :rotfl: :hi: :hi: va salut pe toti si sper sa aveti de 1000 ori mai multa productie ca mine daca nu acest an macar la anul.
11.07.201013.4KB

 
totusi sant harnicute fetel warre cu leat fara ramatotusi sant harnicute fetel
24.06.200969.5KB
vazut dinnauntru cat de bun esteVazut dinnauntru
13.10.200932.1KB
mai mari de 2 mb pot fi micsorate ca sa poata fi da poate imi da cineva si solutia de pt.FOTOGRAFIILE MAI MARI DE 2 Mb POT FI MICSORATE CA SA POATA FI POSTATE?Daca da poate imi da cineva si solutia de rezolvare.Multumesc pt. eventualele raspunsuri. Familia mea si o parte din stupina
02.05.200752.1KB
familia din dreapta cine sunt eu-valer bodeaFamilia din dreapta
18.10.200951.9KB

 
am treminat curatzenia in lazile din pavilion si ajutorul mi-a zis sa fac o poza la cu polen dinAm treminat curatzenia in lazile din pavilion si ajutorul mi-a zis sa fac o poza la albinutzele cu polen din lada ... si-am facut. Ajutorului i se vad doar picioarele :razz:
24.03.201066KB
desi este destul de rece zboara destul de bine!!!! fetitele mele dragidesi este destul de rece zboara destul de bine!!!!
11.04.201173.6KB
propolis cules de mua. si pus la macerat. :nebun: incepator rau intreaba pe iipropolis cules de mua. si pus la macerat. :nebun:
06.09.201023.7KB
si targul mierii 2011- campinaSi
20.02.201129.7KB

 
fluturasi si luciana - ingerasul cu ochi de diamantFluturasi si perfuzii...
03.02.20109.3KB
poze.... pe langa piatra neamtpoze....
22.10.201044.3KB
la multi ani tuturor colegilor cu nume de sfinti   :wink2: la multi ani mihail si gavrilLa multi ani tuturor colegilor cu nume de sfinti :wink2:
08.11.20104.1KB
uite ce mare-i  :uimit: sunt si euUite ce mare-i :uimit:
12.04.201057.8KB

 
patru regine am colectat din roiul secundar azi si doua am lasat cu roiul. cam asa arata doi stupiPatru regine am colectat din roiul secundar azi si doua am lasat cu roiul.
12.05.200830KB
l-am vopsit sa arate cat de cat..... e greu sa vorbesti despre tine, ca despre altul.L-am vopsit sa arate cat de cat.....
21.05.201053.7KB
si uitatice am gasit intrun stup la control stupina mea alex_sasi uitatice am gasit intrun stup la control
03.07.200979.5KB
9 ianuarie 2010. doi stupi nu au iesit la zbor. kio9 ianuarie 2010. Doi stupi nu au iesit la zbor.
14.01.201046.4KB

 
the masc.. :zzz: pozele lui bunka!!The Masc.. :zzz:
16.01.201025.3KB
o rama buna de extras la de la cele 2 laterale de jos deoarece restul sunt pline cu puiet) cules laO rama buna de extras la miniextractia de la papadie(doar cele 2 laterale de jos deoarece restul sunt pline cu puiet)
10.05.200755.9KB
mancare pentru linistea noastra . data viitoare sigur il voi asculta pe balasbebe si voi pune 2Mancare pentru linistea noastra . Data viitoare sigur il voi asculta pe balasbebe si voi pune 2 pungi . Nu stiu cum va fi daca se mai incalzeste vremea . Mi-e teama ca mierea va incepe sa curga peste rame .
03.02.201141.3KB
am spus despre mine ca si spun acum si atasez la frunze :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: 
sa vedem pestele.Am spus despre mine ca si pescuiesc...intre culesuri? O spun acum si atasez proba:) Dar la frunze dai? Crengi? :rotfl: :rotfl: :rotfl: Sa vedem pestele. :hi: :hi: :D Pai dupa pomul acela(in stanga pozei ) este Jiul.Uite continarea. Poze cu pestele prins in ziua aia nu exista.Trebuia sa ma duc prea departe sa pozez pestele sa poata intra in cadru...de mare ce era. :D
19.11.200949.2KB

 
pag.8 socant!!!   statutelor icda de catre zorici si morarupag.8
14.03.200936.8KB
sa tinem fanionul cat de cat sus este nevoie de multa ,multa munca .in cea ce priveste ca suntemSa tinem fanionul cat de cat sus este nevoie de multa ,multa munca .In cea ce priveste ca suntem moldoveni sau nemoldoveni nu cred ca acesta este lucru important.Important este ca suntem ROMANI indiferent din ce regiune provenim. Si ca tot era vorba de munca saptamana aceasta am intrat in "era vopsitului". cateva poze.
06.03.201021.8KB
duo ... sa fie cu soatza  :) salutari apicultoriDuo ... sa fie cu soatza :)
31.03.201024.9KB
am promis niste poze cu stupii Am promis niste poze cu stupii "compacti"
28.03.201047.5KB

 
despre freza am postat multe aici si utilaje apicole / freza si nu da bine tot sa de grosime amDespre freza am postat multe aici ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE / Freza si nu da bine tot sa repet. Masina de grosime am luat-o din practiker bacau la 3500 ron acum un an,are 2 cutite de 260mm la 6500rot,.Ce pot spune ,ca sunt multumit de scule dar visez la ceva mai performant.Merci pt sugestia cu piciorul cu rola.Mai revin cu filmulete pe masura ce voi evolua cu lucrarile.
19.10.200943.7KB
frumos camionul si bine mi-ar prinde si mie un stivuitor din asta, vai spatele mele!
dar pina atunciFrumos camionul si stivuitorul. Ce bine mi-ar prinde si mie un stivuitor din asta, vai spatele mele! Dar pina atunci e bun si incarcatul manual, ca de' daca-i musai, cu placere! Bine ca ma asculta asta :
04.11.200961.7KB
putzina :hi: pozele lu proapis13putzina spiritualitate :hi:
03.04.201157.3KB
roi jurnalul luiRoi 09.May.2011
13.05.201165KB
InapoiInainte