Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
si... :hi: pozele luisi... :hi:
19.05.200950.3KB
Şi familiile din lăzi vopsite īn culori mai īnchise ies mai devreme la zborul de pentruŞi familiile din lăzi vopsite īn culori mai īnchise ies mai devreme la zborul de curăţire pentru că se īncălzesc mai repede. Stupul din poza de mai sus are culoare mai deschisă decāt cel din poza aceasta iar grosimea peretelui este aceeaşi, 4 cm. Totuşi familiile din această ladă, cu mătci din toamna anului 2010 īncă nu se gāndeau să iasă la zbor de curăţire. Nu este diferenţă de putere īntre ele. După vre-o jumătate de oră au ieşit toate dar la cules trezitul cu o jumătate de oră mai devreme contează mult.
12.03.201154.6KB
musafiri avut albinele grija de ei! noua mea stupinamusafiri nepoftiti...au avut albinele grija de ei!
15.09.201039.2KB
nene maximus, eu sunt pensionar, nu viitorul acesta este un forum mai mult pentru hobisti. daca tuNene maximus, eu sunt pensionar, nu viitorul apiculturii. Acesta este un forum mai mult pentru hobisti. Daca tu ai pretentii si banii necesari, de ce nu ne areti tu viitorul apiculturii.
26.05.200971.6KB

 
poza de grup cu forumistii buzau octombrie 2008poza de grup cu forumistii
18.10.200839.9KB
inca  nu  pot sa ma hotarasc    :::cu pavilion  sau  fara  pavilion !!!!! si  uite  ca  mai  vin  siinca nu pot sa ma hotarasc :::cu pavilion sau fara pavilion !!!!! si uite ca mai vin si alte solutii care lasa in urma pavilionul .legat de apilift mi se pare super tare ideia dar rotile pe interior nu mi se par cea mai buna alternativa , dar pentru micii apicultori cum este cazul meu este potrivit Raman la ideia ca sant destule camioane de inchiriat in tara iar banii pentru achizitie mentenata asigurari si impozit ale pavilioanelor pot fii mai eficient investiti intrun tractor cu furci de incarcare si astfel mai putem face si agricultura apoi ne ajuta si programul rabla ptr tractoare
08.01.201017KB
Şi partea :Şi partea sudică :
08.11.200958.9KB
puietul.. concurs rame de puietpuietul..
11.05.200928.9KB

 
din fatza salutari apicultoriDin fatza
28.02.201045.5KB
unde lucrez : pozele luiTermocentrala unde lucrez :
26.01.201112KB
destul de bine populat după cum arăta exteriorul ultimei rame. cine sunt eu-valer bodeaDestul de bine populat după cum arăta exteriorul ultimei rame.
09.10.201055KB
postez si eu doua poze cu o rama care m-a concurs rame de puietPostez si eu doua poze cu o rama care m-a inpresionat:
17.05.201188.9KB

 
dupa o iarna care in zona mea nu prea a fost ,a venit in forta adevarata astazi am observat ca uneleDupa o iarna care in zona mea nu prea a fost ,a venit in forta adevarata primavara,iar astazi am observat ca unele parcele de rapita au inceput sa infloreasca iar cantarul de control asezat pe cea mai buna fam a indicat un spor de cca 2kg. cateva poze.
19.04.200932.5KB
privire de ansamblu cuib:
de la stanga la dreapta (in dreapta este rama cu miere de salcam 9(subprivire de ansamblu cuib: de la stanga la dreapta (in dreapta este urdinisul): 1- rama cu miere de salcam capacita, 2,3,4,5,6,7, 9(sub hranitor este fagure pana la rama intreaga) faguri cu puiet si miere cumparati, 8-rama noua cu ceara artificiala (insarmata de mine....) care acum este pline de puiet si miere, diafragma
15.07.200960.8KB
si tārg apicol cluj napoca 2011si
28.02.201135.9KB
albinute la zbor...o fi furtisag sau puiet tanar? (nu exista nici o batalie la urdinis) noua meaalbinute la zbor...o fi furtisag sau puiet tanar? (nu exista nici o batalie la urdinis)
06.09.200935KB

 
a mai aparut o floare fetitele mele dragia mai aparut o floare
07.06.201168.9KB
gidajul acesta ma interesa utilaje tamplarie lemngidajul acesta ma interesa
16.02.201040.2KB
azi in stupinaharnicutele
15.09.200710.5KB
daca nu a mai facut pastoral a intrat in pamant. din mures, in salajDaca nu a mai facut pastoral a intrat in pamant.
24.10.201028.1KB

 
2 documente doamna chirila2
08.03.200975.8KB
nu am vazut-o pana duminica trecuta cum se numeste planta astanu am vazut-o pana duminica trecuta
20.10.200955KB
ceva ce-mi place foarte mult cine nu spera, dispera, adica se curata.ceva ce-mi place foarte mult
12.12.201034.8KB
are cineva containere relativ simplu de facut sau chiar de procurat pentru ca sunt oferte deja.Are cineva containere apicole? Este relativ simplu de facut sau chiar de procurat pentru ca sunt oferte deja. Simplu,bine ai spus reletiv,eu am observat ca nimic nu e simplu,dar omul cu vointa poate sa faca de toate daca este inzestrat cu meseria care ii place,nimc nu se face peste noapte,orce plan pentru al putea duce la bun sfarsit trebuie insistat cu multa atentie si seriozitate,pentru ca sa ne bucuram de o buna colaborare si o buna experenta comuna in apicultura.
08.06.201051.2KB

 
statzi oleaca ... mai mult ... ca pina la struguri ... iaca aci-i salcamuuuu !!! salutari apicultoriStatzi oleaca ... mai mult ... ca pina la struguri ... iaca aci-i salcamuuuu !!!
04.05.201185.7KB
sunt meliferi insa perioada de inflorire
 se suprapune cu cea a evodiei :nod: 
salve  :hi: cenuserulSunt intr-adevar meliferi insa perioada de inflorire se suprapune cu cea a evodiei :nod: salve :hi:
05.03.201129.7KB
apropo am si ecuson, targul mierii 2011- campinaApropo am si ecuson,
25.01.201132.8KB
la munca. albinutele mele scumpe si dragiLa munca.
22.10.200865.4KB

 
tava de descapavit din inox inclusiv shi slavina cromata pozele lu proapis13tava de descapavit din inox inclusiv stativul avea shi slavina cromata
05.12.201058.3KB
foto6 jurnal personalfoto6
10.01.201066.2KB
cisterna deasupra si spatiul pentru stocare / strangere ca ajuta la  inspiratie pt cei interesatiCisterna deasupra si spatiul pentru stocare / strangere furtun Sper ca ajuta la inspiratie pt cei interesati
25.10.201022.8KB
ii mai gasim numele shi intr-un crater de pe  :hi: eminescu sa ne judece. 160 de ani de la nastereIi mai gasim numele shi intr-un crater de pe Mercur salve :hi:
14.01.201123.7KB

 
aici o poza pe vatra :hi: cam tarziu dar e bine si de contactAICI O POZA PE VATRA :hi:
28.12.200951KB
cred ca am si eu o regina a carui rezultate merita postate aici: concurs rame de puietCred ca am si eu o regina a carui rezultate merita postate aici:
19.01.201163.4KB
:hi: pozele lu proapis13:hi:
20.03.201154.1KB
sau asa ,simplu si usor o tabla decupata cu foarfeca in zig-zag gratia de soarecisau asa ,simplu si usor o tabla decupata cu foarfeca in zig-zag
26.11.201043.5KB

 
in vara asta am reusit sa fac de capul meu cateva nuclee. spun,, de capul meu,, pentru ca am lucratIn vara asta am reusit sa fac DE CAPUL MEU cateva nuclee. Spun,, de capul meu,, pentru ca am lucrat dupa instructiuni obtinute prin telefon si pe forum. Sunt foarte mandra :D de realizarile mele 6 nuclee cu matci imperecheate verificate azi insa am o nelamurire. Ce rasa sunt matcile pe care le-am obtinut ?( toate sunt din botci de la aceeasi familie , singura de altfel care a avut botci la inceputul lui iunie) AM RUGAT AZI PE UNA DINTRE ELE SA POZEZE PTR FORUM :wink2: IAT-O!
23.07.201026.6KB
:hi: casute, case ...din lemn:hi:
26.11.201058.9KB
7r freza7r
17.10.201058.8KB
lada lada pt tranport roilada
02.02.200734.4KB
InapoiInainte