Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
semn ca inevitabil primavare isi intra in drepturi. hai vara, hai ! aista-sSemn ca inevitabil primavare isi intra in drepturi. Hai vara, hai !
06.03.200994.8KB
alta evodiaalta
04.09.201068.6KB
ii sta bine laga celalalt. intrebare stuparit - nu stiu nimic despre albine :(ii sta bine laga celalalt.
16.08.200952.8KB
+ sita / podisor foto de la mine ...+ sita / podisor
20.03.200751.3KB

 
aici deja dupa 1 luna si ceva a inceput sa dispara din miere pana acum a stat cutia deschisa si nuAici deja dupa 1 luna si ceva a inceput sa dispara din miere pana acum a stat cutia deschisa si nu s-au atins de miere .. la fel si la ceilalti.
21.11.201041.8KB
asa arata zona stupii  meiasa arata zona
02.12.200941.7KB
alta frezaalta
27.02.200931.2KB
trifoiul alb de langa stupina de foarte mare folos in perioada aceasta =d stupina meatrifoiul alb de langa stupina de foarte mare folos in perioada aceasta =D
25.08.200867.7KB

 
alta :nod: cam tarziu dar e bine si de contactalta :nod:
15.03.201081.8KB
aici legam stupii cu chingi,in vederea deplasarii la masivul de salcam in primavara anului se maiaici legam stupii cu chingi,in vederea deplasarii la masivul de salcam in primavara anului 2006. printre se mai vede cate un stup pe cate un corp pregatit pt.crescatoria de matci.
09.03.200728.7KB
dovada ramelor prin capsare.dovada
05.04.201030.1KB
opt'spe pt.opt'spe
03.04.200932.1KB

 
x florinx
17.09.200964.4KB
x eu sunt ...x
07.09.201037.4KB
da pe domnul il stiti? targ apicolDa pe domnul il stiti?
31.03.201037.4KB
ca tot e vremea asta posomarata  mai bag niste poze
-am fost la rapitaCa tot e vremea asta posomarata mai bag niste poze -am fost la rapita
04.11.200973.7KB

 
pepiniera mea.

tuie si biota, aliniament florinpepiniera mea. tuie si biota, aliniament
21.09.200941.5KB
q povestea mea.q
05.03.201127KB
4. emisiei de vapori de acid (atentie luati de rigoare la lucrul cu substante chimice) aparat4. verificarea emisiei de vapori de acid (atentie luati precautiile de rigoare la lucrul cu substante chimice)
19.12.20068.7KB
fac iar Fac iar "mobila"; am inlocuit lemnul de la funduri, capace(doar fetele) si podisoarele cu osb. La podisoare oricum am si rama cu sita.
31.12.201054.6KB

 
x targ apimondia 2009x
27.09.200946.2KB
p cine sunt eu cristep
31.01.201073.5KB
poze... pe langa piatra neamtpoze...
21.12.200946.5KB
aparat pt gaurit rame stupina mea alex_saaparat pt gaurit rame
28.03.200923.3KB

 
trebuia sa fac poza din spatele stupilor, sau de jos sa se vada mai bine, mica mea stupinatrebuia sa fac poza din spatele stupilor, sau de jos sa se vada mai bine,
20.05.201066.6KB
aici se vede un pic mai bine: e greu sa vorbesti despre tine, ca despre altul.Aici se vede un pic mai bine:
21.12.200922.6KB
iaca ce ma gandeam sa-l intreb atunci pe d-l fotograf :
-cu cit imi vinzi mie stupii care-s acileaIaca ce ma gandeam sa-l intreb atunci pe d-l fotograf : -Cu cit imi vinzi mie stupii care-s acilea ??? :rolleyes: :hi: :hi: Asa de amintire ... ca poza asta nu o ai aici :razz: :hi:
02.03.201050.6KB
dupa ce am curatat zapada capacele erau calde. uneori este bine, atunci cand bate soarele. ajuta siDupa ce am curatat zapada capacele erau calde. Uneori este bine, atunci cand bate soarele. Ajuta si albinele sa se deplaseze. Zapada prea mare pe capace este cam periculoasa. Daca aluneca poate sa blocheze urdinisul
24.01.201154.3KB

 
a cine sunt eu cristea
22.03.201050.6KB
doamna cornelia, ageră la minte şi ca o depre ce venin. marea intalnire a oltenilorDoamna Cornelia, ageră la minte şi înţeleaptă ca o viperă,vorbind depre ce credeţi? Depre venin.
02.11.200936.4KB
masina de descapacit electrica la 1.200. eu. salutari apicultoriMasina de descapacit electrica la 1.200. Eu.
20.03.201054KB
nu a fost furat pentru moderatoru  gicanu a fost furat
03.11.201082.6KB

 
asa e cand te ie cu geometria, uiti de poze =( ...m-am tot cu dintre rame...!asa e cand te ie cu geometria, uiti de poze =(
27.09.200946.8KB
alta apislavalta
24.09.200947.1KB
stupina 1 15 aprilie 07stupina 1
15.04.200764.1KB
astazi am facut o verificare si situatia sta in felul urmator, in toti rama... victor scarlatastazi am facut o verificare si situatia sta in felul urmator, in toti stupii... prima rama...
13.11.201071.7KB

 
no viitorul bukfastno comment :)) viitorul apiculturii?
22.07.200630.4KB
nene pupemea ranga o lua-si de la becali(da domne nu vad maybaku??) :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:Nene Pupemea ranga o lua-si de la Becali(da domne nu vad Maybaku??) :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:Nici Shumi nu avea rezultatele astea(bun tractorul),miere ca miere,da cat noroi fuse kg/stup???am glumit nu te-a ascultat taraboanta sii aplicasi corectia,aia de la post,militeni au dat autorizatia de reparatie?cat costa'??sa mai si rade-m,super poza.esti ca-m bronzat pe picioare,la mamaia sau in grecia prinse-si bronzu?
22.10.200943.1KB
poza sub masca apicolapoza
15.10.200951.3KB
butoaie alimentare de 200 l (300kg miere)la procesator iau butoaie la , galeti de plastic pentruButoaie alimentare de 200 l (300kg miere)La procesator iau butoaie la schimb Acasa , galeti de plastic pentru manipulare de ici colo.Dar si acasa mierea sta in butoaie. nu e prea greu de manipulat? sau aveti stivuitor eu la mirobolanta mea productie de 150-200 Kg folosesc bidoane de plastic de cca 22 litri cumparate de ola "munplast" - asta la extras ca apoi in maxim 2-3 saptamani le pun in borcane de sticla noi (de 720 ml - 1 Kg si 370 ml - 0,5 Kg) cumparate din supermarket si apoi in alte maxim 5-6 saptamani le si valorific
14.08.20084.4KB
InapoiInainte