Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
acum trei zile s-a stropit rapita cu un cineva ceva despre acesta ?
dupa cate zile se pot duceAcum trei zile s-a stropit rapita cu un insecticid.Stie cineva ceva despre acesta ? Dupa cate zile se pot duce albinele la lanul respectiv?
17.04.201045KB
da....azi avut si eu ocazia dupa muuuulta vreme sa-mi vad albinutele la zbor....un zbor frumosda....azi 8.02.2001am avut si eu ocazia dupa muuuulta vreme sa-mi vad albinutele la zbor....un zbor frumos ...pacat ca nu am avut timp sa verific toti stupii
08.02.201136.8KB
zapada presata de parca a trecut tavalugu peste ea dorindafizapada presata de parca a trecut tavalugu peste ea
26.02.201116.1KB
pag.16 socant!!!   statutelor icda de catre zorici si morarupag.16
19.03.200927.5KB

 
daca nu s-a inteles prea bine, este vorba de un palet cu doi stupi dadant pe 10 rame. mi se pareDaca nu s-a inteles prea bine, este vorba de un palet cu doi stupi Dadant pe 10 rame. Mi se pare deosebit prin robustete si simplitate. Iata si fata:
18.11.200928.5KB
11.09.2010 - am trecut la unirea  ultimelor nuclee cu familiile de albine care au matci mai batrane.11.09.2010 - Am trecut la unirea ultimelor nuclee cu familiile de albine care au matci mai batrane.
13.09.201047KB
nr. 2Nr. 2
09.09.200943.2KB
si depozitul de cat cu rame si tot ce mai am de albine s-a mutat in pod aranjat :uimit: 

am stransSi depozitul de cat cu rame si tot ce mai am de albine s-a mutat in pod aranjat bibilizat.. :uimit: Am strans si eu 45 g de polen din 2 stupi mari si mam plictisit. :nebun: :hi: :hi:
05.09.201035.8KB

 
hranitor salutari apicultoriHranitor
28.02.201032.2KB
alta cu tavitele pentru polen:hi:  :hi: gabriel sterealta cu tavitele pentru polen:hi: :hi:
02.03.201035.2KB
au venit 7 firme ,dintre cele mai pentru  altele cu care nu am reusit sa nu inseamna ca nu ar fiAu venit 7 firme ,dintre cele mai importante(scuze pentru altele cu care nu am reusit sa comunic...asta nu inseamna ca nu ar fi importante..chiar erau...)scuze pentru lipsa mea de comunicare...
11.04.200945.4KB
din spate igi,florin dudasdin spate
05.07.201047.2KB

 
daca la iarna asta aveam stupii de anul trecut era jale nordul oltenieiDaca la iarna asta aveam stupii de anul trecut era jale
25.01.201048.1KB
stupiii din poza sunt peste masura de buni.dar lucrul asta este mai rar .din 300 de fam nu gasestiStupiii din poza sunt peste masura de buni.Dar lucrul asta este mai rar .Din 300 de fam nu gasesti multi ca ei.Este adevarat ca pana acum productia pe ei a fost modesta dar la floare sunt emblema stupinei .Daca erau acum o luna asa de mult fugeam prin copaci dupa roiuri
27.07.200839.8KB
materiale materiale stupmateriale
18.10.200949.8KB
l-am avut pe silent, te astept dar sa stii ca in ploiesti mai am doar 2 fam si un roi, estul sunt lal-am avut pe silent, te astept dar sa stii ca in ploiesti mai am doar 2 fam si un roi, estul sunt la salciile ca deja nu mai aveau loc... roiul de la tine e in salciile. eu te astept oricum cand vrei sa vii... asa arata vatra di salciile... :hi: :hi: :hi:
07.06.201052.4KB

 
we're back!
am fost in pastoral la salcam cu 27 de familii de albine.a fost un deo sebit in ciudaWe're back! Am fost in pastoral la salcam (Foieni/Carei) cu 27 de familii de albine.A fost un deo sebit in ciuda asteptarilor.
28.06.200968.6KB
multime la ora 11 targul mierii 2011- campinamultime la ora 11
20.02.201135.8KB
in padurea de salcam la pe langa piatra neamtIn padurea de salcam la ......rapita.....
26.09.201080.6KB
intalnirea de la ramnicul valcea ... in subiecte sa ne luptam s-au in poze sa ne duelam ???  =dIntalnirea de la Ramnicul Valcea ... in subiecte sa ne luptam s-au in poze sa ne duelam ??? =D :hi:
18.10.201043.8KB

 
studiul : tratament cu beevitalstudiul :
13.03.200966.1KB
am luat-o pe fir shi am dat de sursa de polen de erau ele atat de ieftine shi am shi o le-a folositAm luat-o pe fir shi am dat de sursa colectoarelor de polen de plastik de-aia erau ele atat de ieftine shi am shi o intrebare; cine le-a folosit a observat vre-o diferentza la placa activa?? salve
20.01.201121.6KB
intrarea in salina alt slanic ... adica prahovaintrarea in salina
19.01.200946.2KB
poza facuta anul asta in luna mai , pe o floare de sulfina galbena !!! nefireasca pozitia !!! panapoza facuta anul asta in luna mai , pe o floare de sulfina galbena !!! nefireasca pozitia !!! pana atunci nu am vazut albina moarta intr-o floare !!! albina otravita ( trompa scoasa ) , si cu polen pe picioare ( a fost otravita relativ recent ) !!! abia cand am pus poza pe monitor am vazut cauza mortii !!! :razz: :razz: :razz:
22.12.201324.3KB

 
si experiment in derulare: zahar invertit, versus miere, versus apifondasi
02.02.201134.2KB
aceeasi zi, rama din cuib aproape fara miere. albinele se strang , din cauza va fi scuturataAceeasi zi, rama din cuib aproape fara miere. Albinele se strang , din cauza frigului.Rama va fi scuturata deasupra ghemului si inlocuita cu alta, cu miere de data asta. Niciodata nu am timp toamna sa verific toti stupii!
04.01.200757.1KB
peste tot a venit iarna... iar ca sa potolim dorul facem poze  ;) dor de ele.Peste tot a venit iarna... iar ca sa potolim dorul facem poze ;)
20.12.200949.2KB
a ros la greu... :hi: pozele lu proapis13a ros la greu... :hi:
09.02.201153.8KB

 
x utilajul meu:x
15.03.201130.5KB
stuparitul in noua zeelandahranitorul...
07.11.201031.8KB
si 400 de familii de albine ramase fara din cauzasi
01.05.201122.6KB
o doamna f simatica de pe langa hunedoara f frumos ambalajul. targ apimondia 2009o doamna f simatica de pe langa Hunedoara f frumos ambalajul.
07.10.200951.7KB

 
poza cu stupul bun.corpul de sus: nordul oltenieipoza cu stupul bun.Corpul de sus:
25.04.200961.6KB
lipseste o scula un exhaustor dar se rezolva si ala.
no' si dupa ce am instalat sculele in atelier,Lipseste o scula importanta, un exhaustor dar se rezolva si ala. No' si dupa ce am instalat sculele in atelier, am cumparat cherestea si: dai-si-mana si dai-si-lupta ... Ca sa arat importantza exhaustorului cred ca e suficienta imaginea ...
25.12.200938KB
alta pozele luialta
22.12.200953.2KB
maine ,poimane am si zmeura. capsuni cu miereMaine ,poimane am si zmeura.
21.05.200816.4KB

 
meu podina vasile din arinis. pastoral salcam 1Pavilioanele prietenului meu Podina Vasile din Arinis.
01.06.200836.5KB
...
iar in ceea ce priveste stupii formati pe meu plimbat prin franta a venit cu ideea de facut... Iar in ceea ce priveste stupii formati pe 1/2...vecinul meu plimbat prin Franta a venit cu ideea de acolo...si-a facut pavilion pe o masina...52 de stupi numai pe jumatati, populati pana in toamna. IN primavara i-au mai iesit vreo cativa...i-au murit de foame, pt ca albina nu s-a deplasat. Iernat pe doua caturi mici. La pavilionul in pat cald nu a avut nici o pierdere. Anul acesta a trecut pe corpul de 1/1 jos, iar peste cu caturile de 1/2 Ceva nu este in regula. Iata o poza din iarna trecuta, din data de 13. IAN 2010 ... si la fel in celelalte ierni, la fel si in aceasta, urca toate ghemurile in catul cu miere. Defapt al cuprinde inca de la formarea ghemului.In catul de jos NU e voi sa existe miere in centrul cuibului ... numai pe ramele marginashe. :hi:
05.01.201159.8KB
faget 2009 targ apicol fagetFaget 2009
22.03.200944.3KB
urm tratament cu beevitalurm
13.03.200965.5KB
InapoiInainte