Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
:hi: pozele lu proapis13:hi:
19.03.201159.2KB
inca una ... stupina - pastoral 2008inca una ...
06.06.200850.1KB
se pregateste sa cum se numeste planta astase pregateste sa infloreasca
24.07.201040KB
si alta cam asa arata doi stupiSi alta
08.11.200837KB

 
si inca una aro de ce sa-l uitam?si inca una
05.03.201177.5KB
si cam asta e, despre stupului de poliuretan solid

o sa incepem cu ce urmeaza sa se faca si maisi cam asta e, despre prezentarea componentelor stupului de poliuretan solid o sa incepem cu imbunatatirile ce urmeaza sa se faca si mai ales cu avantajele lui
17.03.201035.5KB
vagonul.. cine sunt eu..iulian evduhVagonul..
10.02.201033.4KB
se observa izolatia in capac expandat) :hi: 

          valy lucrari la remorcaSe observa izolatia in capac (polistiren expandat) :hi: valy
31.01.201132.5KB

 
pentru cei care mai au îndoieli asupra pentru a familiilor de albine am promis că voi mai punePentru cei care mai au îndoieli asupra împachetării pentru toamnă-iarnă-primăvară a familiilor de albine am promis că voi mai pune un fagure descăpăcit lângă peretele unui compartiment care adăposteşte o familie pe 5 faguri. Pentru a dovedi că împachetarea îi asigură familiei condiţii mai bune de viaţă, iernare cu consum mai mic de miere, uzură mai mică a familiei de albine. Împachetarea asigură şi o mai bună dezvoltare a cuibului la sfârşitul iernii dar pentru că cineva a afirmat că acesta este un dezavantaj îl voi contrazice altă dată. În 9 februarie am descăpăcit pe o faţă un fagure.
12.02.201073.2KB
rchu6rh irinelrchu6rh
06.06.201031.4KB
x082 targ apicol ungariax082
01.03.201056.7KB
in zilele care au urmat ,adica pina pe data de 15 aprilie 2010 am realizat toate lucrarile ca laIn zilele care au urmat ,adica pina pe data de 15 aprilie 2010 am realizat toate lucrarile ca la carte pentru pregatirea stupinei de deplasare in pastoral . In urma munci mele depuse sia metodelor de ingrijire , stupi au inceput sa se dezvolte binisor pe cite uni chiar am pus magazinul de recolta!!!
10.08.201045.8KB

 
x inginerie in apiculturax
15.08.201045.7KB
mai vrei ma? camp de tavaleala psihica cu janesemai vrei ma?
18.03.201044.1KB
inca una fetitele mele dragiinca una
08.01.201159.9KB
aparat varachet aparat de varachetaparat varachet
10.08.200723.8KB

 
am incercat si eu cateva metode si pot spune ca prefer furculita de din cate am mai vazut si laAm incercat si eu cateva metode si pot spune ca prefer furculita de descapacit. Si din cate am mai vazut si la liniile profesioniste sunt multi care o prefera in defavoarea cutitului electric sau a uscatorului de par prezentat:)). E rapida si eficienta ... si casutele care se strica le refac albinele fara prea mult efort.
17.08.20105.8KB
va rog, dati-mi cat mai multe sfaturi. sper sa reusesc ca din cei doi stupi unificati sa scot oVa rog, dati-mi cat mai multe sfaturi. Sper sa reusesc ca din cei doi stupi unificati sa scot o familie peste iarna... |spuneam mai sus ca dau o miere... :) Daca ma vedeti asa* peste cativa ani si nu m-am achitat de datorie, va dau voie sa ma fluierati :hi: * foto: pavilion in pastoral la floarea soarelui in Patroaia(Dambovita) Masina era de Valcea. Domnul care citea cand am facut poza, poate intra si pe net... :) Sa il salut din nou...
25.07.201036.5KB
raba 6 x 6
asta am vazut ce poate ... in teren nu-mi apartzine insa multzumesc  :hi: salutariRABA 6 X 6 Asta am vazut ce poate ... in teren moale. PS Poza nu-mi apartzine insa multzumesc proprietarului :hi:
16.12.201036KB
pomii foto de la mine ...pomii
06.05.200955.2KB

 
altul are peste 70 de ani si nu se lasa din mures, in salajAltul are peste 70 de ani si nu se lasa
17.01.201145KB
un sistem de se prezinta sistemul de inchidere la folosesc un sistem asemanator iar la unii stupiun sistem de inchidere Salut, cum se prezinta sistemul de inchidere la transport? Eu folosesc un sistem asemanator iar la unii stupi sau cam slabit clemele sau deschis pe timpul transportului.
01.08.201018.8KB
nr.7:
-nu prea pe 4 intervale si putin si pe rame cu miere si ceva resturi pe am vazut puiet capacitNr.7: -Nu prea puternic,albina pe 4 intervale si putin si pe celelalte; -2 rame cu miere si ceva resturi pe celelalte; -nu am vazut puiet capacit si nici matca nu am zarit-o; -a 3 a rama ouata pe o parte cm o palma iar pe cealalta ceva celule(banuiesc ca dc sunt oua e si matca-ascunsa :uimit:); -avea ceva umiditate intr-un colt si ceva albina moarta -cam un pumn -pe fundul stupului; -albinele erau linistite,isi vedeau de treaba,nu am dat cu fum; -jumatea de apifonda putin consumata;
16.03.201143.5KB
sa vie ca pe dunare o barja alene trecea... ce mai ciugulim inSa vie primavara... ca pe DUNARE o barja alene trecea...
05.11.201050KB

 
turnulete pozele lui bunka!!turnulete
04.06.201115.9KB
zapada inca prezenta in unele zile la 1400 - 1500 m. foto de la mine ...zapada inca prezenta in unele zile la 1400 - 1500 m.
24.02.200820.3KB
x o stupina din arad >zic eu frumoasax
18.05.201149.7KB
15,6ron 3buc targ apicol ungaria15,6ron 3buc
27.02.201042.6KB

 
mini si incarcarea stupilor 2mini
09.01.201168.3KB
altaalta
09.03.200942.8KB
ok targul apicol iasi 2011Ok
06.03.201150.2KB
am cumparat ps
18 t total - euro i
350 000 km
macara hiab 7m + 4 m (7 hidraulic +4 16 fb.carteAm cumparat asta: Elvetia. 340 PS 18 T total autorizat '94 - Euro I 350 000 Km Macara Hiab 7m + 4 m (7 hidraulic +4 mecanic) Cutie secventiala (semiautomat) 16 trepte Tempomat Intretinut fb.carte service la MB pat dormit Gresare automata centrala (mai putin - cardanul) Suspensie pe arcuri -tot
15.11.200835.5KB

 
recolta este la o medie de 10 kg./ 1 fam. salutari apicultoriRecolta este la o medie de 10 kg./ 1 fam.
07.05.201031.3KB
am inceput remorcii si am constatat cateva defecte si la sasiu. cum se numesc aceste piese???am inceput reconditionarea remorcii si am constatat cateva defecte si la sasiu.
11.01.201063.1KB
ce bine era atunci  :d 

acum 1-2 ore am vorbit cu cineva si prin zona ninge  :rolleyes: foto de laCe bine era atunci :D Acum 1-2 ore am vorbit cu cineva si prin zona ninge :rolleyes:
26.10.201080.1KB
ma da chiar ca ele nu au avut ce lucra... :wink2: ce parere aveti de treaba asta?ma da chiar ca ele nu au avut ce lucra... :wink2:
30.09.200770KB

 
familii de albine stabilite in diverse locuri"urdinisul"
04.10.201066KB
au existat la noi ferme si cu 5000 de familii. laborator mobilau existat la noi ferme si cu 5000 de familii.
19.10.200842.6KB
alta incepator rau intreaba pealta
29.05.201071.7KB
albinutza si salcia poze targul faget 2008Albinutza si salcia
17.03.200869KB
InapoiInainte