Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
adica dupa ce au papat cate 5 kg de fructoza fiecare xxladica dupa ce au papat cate 5 kg de fructoza fiecare
17.04.201166KB
diverse targul apicol blaj 2009Diverse
15.03.200950.4KB
tractorul local a de vanatoare. :wink2: florintractorul local a padurarului de vanatoare. :wink2:
14.12.200940.2KB
inca: e greu sa vorbesti despre tine, ca despre altul.Inca:
31.12.200954.5KB

 
multumesc pentru urari. inteleg in acest caz, daca si la transport si pe vatra, nu folosesc tabla deMultumesc pentru urari. Inteleg in acest caz, daca si la transport si pe vatra, nu folosesc tabla de la fundul antivaroua, ideea este sa nu mai o confectionez daca nu fac pastoral, ca la mine in gradina nu se stropeste cu insecticide, ca sa fie nevoie sa inchid stupul si alt rol, nu am constatat sa aiba aceasta tabla. E corecta parerea ? Pentru a prezenta mai bine fundul antivaroua postez si o fotografie cu realizarea mea.
23.04.201024.5KB
si in sfarsit ultima pe ziua de azi... incepator rau intreaba pesi in sfarsit ultima pe ziua de azi...
10.05.201054.6KB
hop si eu concurs rame de puiethop si eu
04.05.200975KB
si stupul 3 eugenSi stupul 3
26.03.201144.2KB

 
eugenia barcan cine sunt barcanfoto2-stupina eugenia barcan
24.08.200965.9KB
inca una fetitele mele dragiinca una
05.06.201149.7KB
familia de stupari albinutza, unchiul ion marcin si nepotul cornel poze targul faget 2008familia de stupari Albinutza, Unchiul Ion Marcin si nepotul Cornel
17.03.200854.3KB
as dori o masina de gaurit rame cu 6 mandrine ,stie cineva unde o pot gasi?
anul trecut am vazut maiAs dori o masina de gaurit rame cu 6 mandrine ,stie cineva unde o pot gasi? Anul trecut am vazut mai multe modele,la targurile apicole. La noi in tara,la Blaj am vazut vreo 3 modele.Preturile erau de la 650 la 850 lei. Probabil se negocia. Am vazut si in poze de la Campina...Eu vineri cand am fost,nu am vazut-o. sall asta e :hi: :hi:
15.03.201125.9KB

 
hai sa pun aici poza cu muguri de salcim ,poate se vede. socoteala lucrarilorhai sa pun aici poza cu muguri de salcim ,poate se vede.
10.04.201033KB
spuneam mai sus ca mai gasisem undeva ceva despre cantar apicol. 
am gasit zilele astea fotografiaSpuneam mai sus ca mai gasisem undeva ceva despre cantar apicol. Am gasit zilele astea fotografia cu anuntul, o postez aici. Nu am verificat numarul de telefon, daca o mai fi valabil sau nu.
14.02.200935.2KB
am ajutat pe cineva la mutat stupii dintr-un loc in altul si pot spune ca mi-ar place sa incep si euAm ajutat pe cineva la mutat stupii dintr-un loc in altul si pot spune ca mi-ar place sa incep si eu apicultura. Dar nu stiu cum. Cineva cu rabdare imi spune cu ce? In prezent citesc tot felul de postari de pe net. :hi:
31.07.201067.3KB
il foloseste careva , ceva poze sau filmulet cu folosirea lui ar fi binevenite . ramaOndulatorul il foloseste careva , ceva poze sau filmulet cu folosirea lui ar fi binevenite .
17.02.201020.8KB

 
poza nr 7 hop si eu!poza nr 7
26.04.200977.5KB
vedere de sus, pt hrana ceruit, si locul de acces la botca si la hrana... pozele lui bunka!!vedere de sus, compartimentul pt hrana ceruit, si locul de acces la botca si la hrana...
20.06.200923.1KB
vad ca postam cu stupul turn a fost o gluma.cred ca am intuit ce ai vrut sa doar nu o sa neVad ca postam contratimp.Postarea cu stupul turn a fost o gluma.Cred ca am intuit ce ai vrut sa zici....MER.Ca doar nu o sa ne intoarcem la buduroaie.
09.03.201154.3KB
piept in dr. si un cotoi in st. , a avut 24,6 kg :nod: cristi mPiept in dr. si un Cotoi in st. , a avut 24,6 kg :nod:
13.10.200933.1KB

 
aici vezi mai bine.astia sunt altoiti vara sa-i dezleg daca da corcodusi altoiti cu prun d'agen siaici vezi mai bine.astia sunt altoiti vara trecuta.urmeaza sa-i dezleg daca da caldura!!!sunt corcodusi altoiti cu prun D'AGEN si ANNA SPATH>
30.01.201159.9KB
si stupina lui luciansi
13.03.201042.9KB
inbinare intre corp si cat.(sigur nu mai trebuie coltari) model de stup.Inbinare intre corp si cat.(sigur nu mai trebuie coltari)
01.11.200825.7KB
este adevarat albinel, hranitorul este la margine spuneti dvs pare plauzibil, cu toate ca aici inEste adevarat Albinel, hranitorul este la margine cuibului. Ce spuneti dvs pare plauzibil, cu toate ca aici in Timisoara temperaturile diurne se ridica la 10-11 grade. Pai nu-mi ramane decat sa fac turta si sa o pun pe rame, ca acolo intradevar e plin de albine. Eu ma gandeam ca nu le place " meniul" si de aia nu consuma. Grija mea e sa nu le fac mai mult rau decat bine cu deschisu stupului si cu laptele din supliment care se poate altera. Trimit atasat o poza facuta unde se vede si pozitia hranitorului. Stima, ciobi
10.03.200955.7KB

 
salut mihai. eu am avut mai mult noroc deoarece l-am cules tarziu.la momentul asta matca oua compactSalut Mihai. Eu am avut mai mult noroc deoarece l-am cules tarziu.la momentul asta matca oua compact si fam.ajutata cu puiet merge multumitor de bine avand si speranta unui cules la tei. :hi:
16.05.200966.3KB
la papadie (3) poze kiola papadie (3)
13.05.200954.4KB
si gabi beesi rezultatul...
18.05.201146.2KB
mai clar: carne sau miere?Mai clar:
07.05.201069.1KB

 
a povestea mea.a
20.03.201070.1KB
am golit unul din stupi si l-am curatat l-am flambat impreuna cu rame cu tot... recuperare roi dinam golit unul din stupi si l-am curatat l-am flambat impreuna cu rame cu tot...
05.07.201022.5KB
si a doua zi de dimineata. :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:  :nebun:si a doua zi de dimineata. :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun:
27.04.200919.2KB
foto2 camp de tavaleala psihica cu janesefoto2
17.02.201039.5KB

 
la ora cand scriu am 52 de ore de cand n-am bagat tzagare in imi ard ficatzii sa trag piteste eugen,la ora cand scriu am 52 de ore de cand n-am bagat tzagare in gura!!!si-asha imi ard ficatzii sa trag una!!! dilaaa! piteste pachetu Domnu Eugen, va rog serviti o tigara ,nu de alta dar nu e bine sa poftesti ceva si sa nu ai.
26.12.200937.3KB
am inceput sa fac iar unele teste cu folia. 
astept unele sfaturi de la cei care au mai multaAm inceput sa fac iar unele teste cu folia. Astept unele sfaturi de la cei care au mai multa experienta in folosirea ei. 1. Am pus folia la aproximativ 10 familii (asa pentru teste)
14.04.201033.8KB
plasa inox expozitiePlasa inox
13.02.201020.4KB
asta o fi tara aia unde curge lapte si de la vaca si miere din butoiul din caruta?
da dupa cum seAsta o fi tara aia unde curge lapte si miere?Lapte de la vaca si miere din butoiul din caruta? Da dupa cum se vede cam asa este,si de multe ori cel ce trage este in aer,
10.09.200723.6KB

 
inceput de cules cateva pozeinceput de cules
02.01.200858.9KB
d-na chirila  , o femeie si cu o putere de munca iesita din comun si d.d. chioveanu mereu cu noutatid-na Chirila , o femeie extraordinara si cu o putere de munca iesita din comun si D.D. Chioveanu mereu cu noutati despre bolile albinelor.
28.09.200832.4KB
alta poza facuta astazi 25-11-2010 :uimit:  :uimit:  :uimit: rapita 2011alta poza facuta astazi 25-11-2010 :uimit: :uimit: :uimit:
25.11.201026KB
o varianta de transport stupi paletizati cate 4
se vede in spate bratul de incarcare stuparitul ino varianta de transport stupi paletizati cate 4 se vede in spate bratul de incarcare
14.12.201031.2KB
InapoiInainte