Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
nu stiam nik de ea si am vazut ca nu vine un raspuns atunci imediat pe forum si am plecat in camp laNu stiam nik de ea si am vazut ca nu vine un raspuns atunci imediat pe forum si am plecat in camp la observatii si am vazut albinele calarind florile cu un polen galben pe picioruse...o multime de alte insecte care imita albinele la fel care erau pe flori deci e clar ca ceva secreta ...e buna!! Am noroc ca anul trecut a fost cultura de rapita in zona si acum e plin campul de rapita salbateca. Uite si o poza...sper ca si roii mei sa se faca tari si sa si adune ceva nectar pt la iarna , i-am deplasat pe camp.
12.07.200962.8KB
si pe intreg :  :hi:  :hi:
pun poza asta pt. ca nu ai mai vazut-o ... si ca sa vezi ca am incarcatSi pe intreg : :hi: :hi: Pun poza asta pt. ca nu ai mai vazut-o ... si ca sa vezi ca am incarcat pe teren moale.A plouat una buna chiar in seara incarcarii ... se vede ca e uda puntea si cu ceva noroi.
14.05.201052.1KB
parca erau ametite saracutele dar cred ca le-a prin bine zborul asta oare ??????? :rotfl:  :rotfl:parca erau ametite saracutele dar cred ca le-a prin bine zborul asta oare ??????? :rotfl: :rotfl: dupa ce se goleau sper eu oboseau si de aia am si pus o blanita sa le ajut s aurce la urdinis
20.02.201054.2KB
nu prea se vede bine subventie pentru stupinaNu prea se vede bine
17.02.200942KB

 
2 omologarea si rasei apis mellifera carpatica2
01.12.201067.9KB
am citit pe forum despre macelul . se pare ca aici este tot asa ceva . fetitele mele dragiam citit pe forum despre macelul trantorilor . se pare ca aici este tot asa ceva .
11.06.201151.2KB
si iar,baga  :rotfl:  :rotfl: florinsi iar,baga :rotfl: :rotfl:
01.08.201044.9KB
zapada si la bistrita :hi: vremeaZapada si la Bistrita :hi:
19.12.201052.8KB

 
o zullo
13.06.200943.5KB
i`m big
va urma... pozele lui bunka!!I`M BIG Va urma...
04.06.201123.6KB
produse cu miere - nuga,un fel de expozitieProduse cu miere - nuga,un fel de rahat,bomboane:
13.02.201064.1KB
mai trebuie si ea lasata cand in cand... pamflete din bruxelMai trebuie si ea lasata sa...conduca...cel putin...formal...din cand in cand...
24.02.201148KB

 
doar pitigoii mai lasa ceva urme.... aista-sDoar pitigoii mai lasa ceva urme....
03.01.200910.6KB
"magazin"
13.01.201150.7KB
poza de grup pozele lu proapis13poza de grup
08.12.201041.8KB
stupina pozestupina
09.11.200943.2KB

 
y cosnitey
26.08.200824.5KB
joacă pozejoacă
04.12.200953.3KB
2) desfacem 1 familie (3 corpuri me) ... nu imi place ce gasesc ... miere multa dar puiet putin,2) desfacem 1 familie (3 corpuri ME) ... nu imi place ce gasesc ... miere multa dar puiet putin, deci rame pt roi nu iau ... trec la urmatorul ...
06.06.201069KB
stadiul alunului zbor de curatirestadiul alunului
22.01.200863.2KB

 
este o specie de imagine face doua feluri de femeiesti acei matisori de pe nuieluse de 8 martie..sieste o specie de salcie....in imagine face doua feluri de flori..unele femeiesti acei matisori de pe nuieluse de 8 martie..si altele barbatesti din imagine (aceasta salcie noi ai mai spunem si isica are un lemn atos si foarte greu de spart..pana spargi o buturuga bei 2 kile de vin si tot nu se cunoaste nimica)..dar la topic nu despre asta vorbeam dar este buna si ea..da painica la copiii (larve)
26.01.200997.7KB
x pozele melex
07.01.201022.7KB
o rama cu puiet pozeo rama cu puiet
04.11.200952.3KB
da da!!! giurgila.Da Da!!!
21.04.200962.5KB

 
doua maicute mergeau cu masina, cand deodata apare pe parbriz un vampir, foarte mare si urat.Doua maicute mergeau cu masina, cand deodata apare pe parbriz un vampir, foarte mare si urat. Maicuta din dreapta, ii zice la cea care conducea: - Da-i cu aghiazma! Da ea cu aghiazma de la stergatoare dar nimic... Vampirul ramane acolo. - Da-i cu tamaie! Da maica cu tamaie dar tot la fel... vampirul nici nu se clinteste... Disperata ca nu scapa de vampir, ii zice cea din dreapta: - Incearca cu crucea!!! Scoate maica capul pe geam si... : - F**u-ti crucea matii da-te jos"
28.03.20102.9KB
poze care amintesc de primavara mult asteptata :d tudorPoze care amintesc de primavara mult asteptata :D
08.01.201164.5KB
si asa substante pentru extractia mieriiSi asa
09.01.201123.6KB
si ei. anul trecut din concediu :hi: pagina mea  :hi:Si ei. Anul trecut la-ntoarcerea din concediu :hi:
15.03.201146.7KB

 
mi-ar face e loc pt 10 mii de stupi,asa ca mas bucura sa veniti. pozele lui bunka!!Mi-ar face placere,aici e loc pt 10 mii de stupi,asa ca mas bucura sa veniti.
22.07.200937.9KB
salcam 2 vremeasalcam 2
24.05.201065.6KB
misisipi din gorj dorindafimisisipi din gorj
05.06.201131.9KB
si cateva poze igi,florin dudasSi cateva poze
26.10.200954.1KB

 
sigur nu este sirop alimentar deoarece in factura era trecut apiinvert si atasat un buletin deSigur nu este sirop alimentar deoarece in factura era trecut Apiinvert si atasat un buletin de analiza facut in Ungaria care cuprindea printre multe altele glucoza, zaharoza,fructoza ,dar nimic nu este inposibil deoarece nu sint analize facute de mine, cert este ca de trei ani am tot cumparat si am fost multumit de produs. :hi: :hi: Am citit cu stupoare mesajul D-vs pe telefonul mobil inca de cand l-ati postat.De ce spun "stupoare"?Am sa incerc sa explic cat mai clar acest lucru. Din moment ce pe factura scrie ca ati cumparat Apiinvert, presupun ca si pe recipient scrie acelasi lucru.Din pacate nu mi-ati spus in ce fel este ambalat "Apiinvert-ul" cumparat de D-vs. Am facut putin mai sus o postare in care am spus ca singurul sirop invertit DESTINAT HRANIRII ALBINELOR aflat spre comercializare la acest moment pe piata din Romania este Apiinvert-ul.Ma asteptam la cateva comentarii vis-a-vis de acest lucru, pe forum, dar pana acum nu prea am vazut acest lucru. Am atasat o poza cu produsele Agrana. Banuiesc ca ati achizitionat Apiinvert-ul ambalat la butoi.Daca da, va pot spune ca ati fost inselat de cel care vi l-a vandut.Sa fie clar, exista Apiinvert, ambalat in butoaie de 160 litri (se vede in poza cum arata), deci nu 180 litri si nici 200 litri.Dar acest mod de ambalare nu o sa-l gasiti in Romania.Si asta datorita faptului ca stiu foarte bine sub ce forma intra in Romania atat Apiinvert-ul cat si Apifonda.Eu personal comand marfa la fabrica noastra din Germania, si nu am solicitat niciodata Apiinvert la butoi.Si nici nu o s-o fac pe viitor, pentru ca nemtii cer returnarea butoaielor, asta pentru simplul fapt sa nu se "trezeasca" un "spirit intreprinzator" care sa puna cine stie ce posirca in butoaiele noastre, si sa-l vanda drept Apiinvert. Oricum, cel care a scris pe o factura cuvantul "Apiinvert" fara sa aiba intrare in contabilitate pe acest produs, poate nu stie, dar va afla cat de curand ce inseamna sa folosesti o denumire a unui produs, care este marca inregistrata.Pentru ca nemtii nu se joaca, cand cineva le aduc prejudicii de imagine produsului. Eu sunt dispus sa pun ramasag (pe o tona de Apiinvert) ca ce ati cumparat nu are legatura cu Apiinvert-ul, ci mai degraba cu un sirop alimentar, care poate contine glucoza, fructoza, etc...Daca marfa e ambalata in butoaie, pentru mine e clar, ati cumparat altceva, vandut drept "Apiinvert". Poate postati o poza cu butoiul de "Apiinvert" , sa ne lamurim si noi cum arata.
15.02.201027.9KB
- a venit iarna si a venit bine
-am reusit, la limita, sa izolez stupina de vint si sa fac si un- a venit iarna si a venit bine -am reusit, la limita, sa izolez stupina de vint si sa fac si un sopron din care jumatate l-am inchis pe post de magazie pentru rame si caturi; m-am saturat sa tot le car de la 150 m dintr-o parte in alta -mai trebuie sa inchid latura din spate a stupinii cind s-o mai incalzi un pic Iernare buna!
19.12.200942KB
va rog  sa im spuneti daca  pot ierna  stupi  cu  miere  de  floarea   soarelui ...
va   multumescva rog sa im spuneti daca pot ierna stupi cu miere de floarea soarelui ... va multumesc :( :rotfl:
31.07.201045.7KB
miere lavanda pretul mieriimiere lavanda franta-14euro
02.08.201075.7KB

 
matcile primite 

o singura observatie - vopseaua de anul asta s-a sters toata de pe matci.. 
inMatcile primite o singura observatie - vopseaua de anul asta s-a sters toata de pe matci.. in rest - mersi mult :hi: :nod:
01.10.200934.9KB
acum va banez: camp de tavaleala psihica cu janeseAcum va banez:
27.10.200945.2KB
cu de toate festival sighisoara 2009cu de toate
26.07.200933.8KB
mai revin cu o poza . sa vazut ,aveti nevoie de numerele de provizorie pe care la gasiti peste totMai revin cu o poza . Sa vazut ,aveti nevoie de numerele de inmatriculare provizorie pe care la gasiti peste tot .,prieteni garaje . . Mutati repede ! La taxele auto de azi placutele se vor gasi tot mai greu . spor la taiat ....si revin cu poze dupa terminarea proiectului.
20.02.201125.7KB
InapoiInainte