Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
ziua recoltei 2009 constanta stupina meaZiua recoltei 2009 Constanta
23.01.201047.3KB
iarna in stupina ciocansebiiarna in stupina
04.01.200942.7KB
poza 5 noua mea stupinapoza 5
21.10.200940.3KB
si la noi a nins toata ziua, si au fost - 4 grade vremeaSi la noi a nins toata ziua, si au fost - 4 grade
27.12.201042.1KB

 
miroase a munte din masivul retezat vremeaMiroase a primavara.Un munte din masivul Retezat
18.03.201046.7KB
r10 fata a ...am uitat cu totul...!R10 fata a
24.09.200963.3KB
mai ales cānd ai şi ajutor eu sunt ...mai ales cānd ai şi ajutor
08.09.201031.4KB
le-am mai gasit locul la vre-o patru.
o sa mai ramana este cineva prin zona interesat, i le potLe-am mai gasit locul la vre-o patru. O sa mai ramana cateva.Daca este cineva prin zona interesat, i le pot oferii.
09.12.201078.7KB

 
ica nu amrestrins cuibul stupina mea alex_saica nu amrestrins cuibul
18.10.200949.7KB
a florina
19.12.200826.7KB
in 14 martie stupul de care e vorba avea 2 rame cu puiet si albina cam 19 aprilie l-am gasit cuIn 14 martie stupul de care e vorba avea 2 rame cu puiet si albina cam putina.Ieri 19 aprilie l-am gasit cu albina tot putina,puiet de albina putin iar de trintor mai mult,in celule cate 2 oua,matca exista,puietul capacit era cam perforat si cand am vrut sa scutur o rama am obs.ca era in ele un lichid maro-inchis,cu miros acrisor.Din ce am citit poate fi vorba de loca americana sau europeana.M-am decis,deocamdata sa il ard.Multumesc ,anticipat.pt. sfaturi. :( sa nu lesi albina sa plece la alti stupi. cu pucioasa pusa pe o tablita ii dai foc si inchizi stupul. in 2 minute mor toate albinele. stupul il flambezi si ceara o topesti. sanatate vreme buna miere multa
20.04.200750.9KB
x iernarea matcilor in afara stupuluix
18.02.201135.6KB

 
o alta un hoby frumoso alta
21.12.200923.5KB
scuze ca ma bag asa tam nesam in discutie, dar uite si un alt model de picioare care in acelasi timpScuze ca ma bag asa tam nesam in discutie, dar uite si un alt model de picioare care in acelasi timp servesc si ca manere pt trans[port . Economisesti astefel costul a 2 manere /stup
07.01.200856.8KB
x familie prinsa de frigx
17.01.201155.7KB
pag 3 metoda  adica 200-300kg miere/ familia iernatapag 3
04.01.201163.2KB

 
despre mine
02.06.201171.1KB
este bine sa produsele apicole . mi-au placut jucariile astea cine sunt eu?dorel66Este bine sa diversificam produsele apicole . mi-au placut jucariile astea
07.01.200953.4KB
saptamana aceasta o sa fiu cu fetele la sunt cam mari sper sa dea rapita nectar sa fie rentabilsaptamana aceasta o sa fiu cu fetele la rapita,costurile sunt cam mari sper sa dea rapita nectar sa fie rentabil pastoralul
12.04.201036.2KB
dupa o zi de munca :hi: stupina meadupa o zi de munca :hi:
06.11.201029KB

 
sita povestea mea.sita
18.01.201046.8KB
totusi daca ma gandesc arata bine .. foto de la mine ...totusi daca ma gandesc arata bine ..
11.07.200945KB
spatiu ingust, mare...ca la targ de la iasi ( targul apicol martie 2010 )Spatiu ingust, aglomeratie mare...ca la targ
07.03.201030KB
alta stupina stationaraalta
21.06.200871.4KB

 
eu pe timpul rece folosesc dopuri de lemn, cu o decupare de 6-7 mm inaltime, di 7-8 cm lungime.Eu pe timpul rece folosesc dopuri de lemn, cu o decupare de 6-7 mm inaltime, di 7-8 cm lungime.
23.11.200755.3KB
de la geam vremeaDe la geam
17.12.200953.3KB
inca aro in competitii sportive autoinca
14.12.200929.8KB
:hi: pozele lu proapis13:hi:
20.03.201133.4KB

 
an urma cu 2 ani nu  aveam cu ce sa-mi fac zahar pudra pentru turtite, asa ca am facut aceastaan urma cu 2 ani nu aveam cu ce sa-mi fac zahar pudra pentru turtite, asa ca am facut aceasta rasnita. e minunata...merge struna
03.01.201441.5KB
dar uneori se lasa rugat s-o puna jos !Dar uneori se lasa rugat s-o puna jos !
20.01.200937KB
x stupii meix
07.05.200754.8KB
interior emiinterior
12.04.201126.6KB

 
cucuteni pozele lu proapis13cucuteni
16.12.201057.2KB
evodia salutari apicultoriEvodia
28.02.201064.8KB
alta,unde sper sa se vada mai bine ca a inceput sa dea nu se vede,imi pare rau,dar telefonul nu m-aalta,unde sper sa se vada mai bine ca a inceput sa dea frunza.Daca nu se vede,imi pare rau,dar telefonul nu m-a ascultat la detalii...
12.03.200966.5KB
programul ,,rablaProgramul ,,Rabla" in pastoral. Rosie ca focu`s-aduca norocu` :rotfl: :rotfl:
05.07.200859.2KB

 
poza nr.7 rusu lilianpoza nr.7
04.11.200859.6KB
nu e vopsea ci rezultatul dupa al 2-lea an al uleiului de in sicativat, s-au inegrit si arata uritNu e vopsea ci rezultatul dupa al 2-lea an al uleiului de in sicativat, s-au inegrit si arata urit ce-i drept ( am mai spus asta ). Iata cum aratau dupa vopsirea cu ulei: Aici e MER.
08.08.201028.9KB
am scapat de grija de multe ca in anul asta nu le am dat a fost a 3 sau a 4  oara xxlam scapat de grija turtelor...atat de multe ca in anul asta nu le am dat niciodata azi a fost a 3 sau a 4 oara
12.03.201043KB
iata si o nea gica, :nono: prostioareiata si o dovada ps. nea gica, rusinica!!! :nono:
05.12.201020.1KB
InapoiInainte