Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
poza de ieri in jur de ora in plina foarte intens ..... stupi buni au bagat cate 9 rame de 1/2 darpoza de ieri in jur de ora 11.00 floarea in plina forma cules foarte intens ..... stupi buni au bagat cate 9 rame de 1/2 dar .... nu au capacit deloc ... sper ca pana la urmatorul w/e sa pot exrage cate ceva ca nu mai am caturi sa adaug
07.07.200831.1KB
anul asta se prevede vreo incursiune in pastoral ?

sa inteleg ca stupii sunt dati jos dupa pavilionanul asta se prevede vreo incursiune in pastoral ? sa inteleg ca stupii sunt dati jos dupa pavilion in acest moment ? stupii erau pe jos cand am facut vagonul (pentru a elimina munca de incarcare descarcare si pentru a numai cara sculele in masina..si pastoralul......iar pentru asta trebuia sa-i mut de pe vatra..iar sa incarci in plin sezn stupii in vagon ..iti trebuie..ceva fibra...am siz ca-i voi incarca in vagon primavara cand nu am etaje si sunt mai usori..dar nu stiu in care primavara.... (sunt multe de discutat..imperechere matci, ventilatie, lucru la vagon..pro si contra) Pastorala..nu cred...trebuie sa modific vagonul si nu stiu ..cum voi sta cu timpul.... sau cine stie.... ar trebui sa-l repopulez.. a ba da mai este o solutie..platforma unui prieten de-al meu la care am contribuit si eu cu gandul.. Are cabina si 4 randuri de stupi 2 raman pe platforma si 2 se trag pe capre in spate....si avem un fel de varsati pe platforma..bag si poza
25.01.200960.4KB
x florinx
17.09.200963.3KB
un inceput dar totusi putini mari putine produse,sa speram ca anul viitor va fi cu mult mai bineun inceput dar totusi putini comercianti,preturi mari putine produse,sa speram ca anul viitor va fi cu mult mai bine
27.03.201146.7KB

 
si merele foarte frumoase anul acesta ;) stupina measi merele foarte frumoase anul acesta ;)
25.08.200865.2KB
nu mai poza pusă de un prod. de stupi cu în cunosc principiul de dar are doi care se introducNu mai găsesc poza pusă de un prod. de stupi cu umidometrul în funcţiune. Nu cunosc principiul de măsurare, dar are doi "minielectrozi" care se introduc în lemn şi un ap. care (interpretează)citeşte. asta nea Puiu?!
09.09.201046.3KB
da' cred ca aicea se vede cel mai la ultima galeata de miere stoarsa de la ce curat... e greu saDa' cred ca aicea se vede cel mai bine...Eram la ultima galeata de miere stoarsa de la salcam...Si ce miere...Aur curat...
21.12.200919.5KB
pe langa piatra neamtpoze........
21.12.200948.9KB

 
usor de folosit. nu deranjez albinele si poate hrani oricine nu exista riscul de intepaturi :hi:usor de folosit. nu deranjez albinele si poate hrani oricine nu exista riscul de intepaturi :hi:
28.05.200856.7KB
x targ apimondia 2009x
27.09.200952.5KB
3. incalzirea fundului tevii unde se afla cristalele de acid oxalic aparat tratament cu acid oxalic3. incalzirea fundului tevii unde se afla cristalele de acid oxalic
19.12.200621.6KB
unde curge mierea :hi: gigi gusoiu .unde curge mierea :hi:
31.12.200822.4KB

 
spun ceva : cind o sa ai ca drone1952 postari pe forum cu peste 9000 de useri,la care sa ai 14Fcvaslui, Iti spun ceva : cind o sa ai ca drone1952 postari pe forum cu peste 9000 de useri,la care sa ai 14 raspunsuri cu 243 de vizitatori, in aproximativ 38 de ore subiecte cotate ca f. bune,poti chiar sa faci misto de el..nu doresc raspuns.nu dau adresa forumului ca sa folosesti google. culmea este ca la prima postare a dvs contabilizati postarile prietenului dvs. sau poate aveti 2 idiuri?
16.03.200765.8KB
cel de langa tine este cumva badea marian? lui cum ii mai merge cu albinele? daca regret pe cinevaCel de langa tine este cumva Badea Marian? Lui cum ii mai merge cu albinele? Daca regret pe cineva de la vechiul stuparitul, il regret pe Badea. Nu il poti convinge cumva sa recina la scris pe forum?
12.08.200951.3KB
la mutarea in stup  in 2009 am luat  faguri cu albina din pom  si  pt  ca aveau puiet  si  miere  nuLa mutarea in stup in 2009 am luat faguri cu albina din pom si pt ca aveau puiet si miere nu mam indurat s ai arunc, iam lasat in stup sa iasa puietul si sa care mierea din faguri pe faguri artificiali
24.05.201153.9KB
x targ apicol plevnax
12.02.201129.4KB

 
acelasi _razvan_acelasi
30.03.201137.3KB
asta primavara pomicolaasta primavara
13.01.201130KB
pe la sfarsitul verii familiilor sunt pe 2 corpuri, astfel incat in corpul 2 sa se acumuleze miereaPe la sfarsitul verii majoritatea familiilor sunt pe 2 corpuri, astfel incat in corpul 2 sa se acumuleze mierea pentru iarna. Pun mierea in rame unde a fost puiet; ierneaza mult mai bine decat daca erau rame noi;
14.09.201043.7KB
alta apislavalta
24.09.200921.9KB

 
am gresit poza :) asta e rama cu puiet... cosmin tanase, prima stupina breaza, prahovaAm gresit poza :) Asta e rama cu puiet...
12.05.201182.6KB
uite una care am gasit-o fara matca, fara puiet ... nimic oua s-au larve si avea 2 inceputuri deUite una care am gasit-o fara matca, fara puiet ... nimic oua s-au larve si avea 2 inceputuri de botci de schimbare linistita. Matca ... nicaieri. Acuma poti sa faci comparatie intre pozele acestea ... fam. fara matca este rasfirata pe toate ramele si cand am deschis-o, albinele au inceput sa alerge peste rame, pe peretii lazii ... la urdinis erau agitate (asta mi-a atras atentia ca ceva nu e in regula, confirmarea s-a dezvaluit la verificarea a doua ... nexam matca) :x
20.03.201072KB
a cine sunt eu cristea
22.03.201076.3KB
alatur o poza, cu o familie pe care eu o consider de putere medie la sfarsit de fapt, este un roiAlatur o poza, cu o familie pe care eu o consider de putere medie la sfarsit de Noiembrie,de fapt, este un roi artificial din vara asta.Daca scapa la iarna, o sa pun baza pe el la anu. poza
29.12.201057.9KB

 
:limba: giurgila.:limba:
17.11.201051.8KB
alta toamna 2009 salajalta
04.10.200932.8KB
la distrus de botci. cred ca am facut-o de oaie la stupul asta, da-i omului mintea de pe urma.La distrus de botci. Cred ca am facut-o de oaie la stupul asta, da-i omului mintea de pe urma. Aparent, sunt botci de schimbare linistita pe centrul ramei. Dar deh..de unde sa stiu ca aia e..desi teoretic, stiam. Insa eram convins ca trebuie sa le distrug pe toate ( botcile) sa nu roiasca. Bineinteles, treaba asta trebuia facuta la salcam 1 dar am lenevit..
01.10.200976.7KB
mancare ar mai fi fost dar cine sa o mai ne luptam cu iarnaMancare ar mai fi fost dar cine sa o mai manance?????????????
04.02.201160.3KB

 
f frumos! poezief frumos!
13.12.200852.6KB
pentru ca a a venit vorba de bondari, sa nu-i confundam cu barzaunii (vezi poza), in de patlagelePentru ca a a venit vorba de bondari, sa nu-i confundam cu barzaunii (vezi poza), in plantatiile de patlagele rosii acestia, adapostiti intr-un fel de nuclee, sunt intretinuti pentru polenizarea culturii.
17.06.200820.9KB
discutii targul apicol iasi 2010discutii
08.03.201030.7KB
după un pic de alex_andruDupă muncă, un pic de distracție.
11.11.201033.2KB

 
nu a fost folosit a fost nici macar montat pana la capat utilajul meu:nu a fost folosit niciodata,nu a fost nici macar montat pana la capat
27.04.201134.2KB
a recoltare ceara din ramele invechitea
02.05.201151.2KB
poza facuta de sub stup dupa ce am facut-o pe cea de ne luptam cu iarnapoza facuta de sub stup dupa ce am facut-o pe cea de sus.FAVORITUL
03.01.201187KB
a mai fost si unul care s-a dus consolarea este ca nu era asa mare. se vede undeva la o inaltimeA mai fost si unul care s-a dus consolarea este ca nu era asa mare. se vede undeva la o inaltime maricica (7-8 m):
08.06.200989KB

 
a salutari apicultoria
23.09.201060.6KB
uite acilea  :razz:  :hi:  :hi: salutari apicultoriUite acilea :razz: :hi: :hi:
30.07.201033.4KB
si rezultatul !Si rezultatul !
17.01.200931.6KB
va astep si dumineca. targul apicol slobozia 19-21 feb.2010Va astep si dumineca.
20.02.201037.7KB
InapoiInainte