Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
hai, hai, stiu ca puteti mai mult.... =d  =d igi,florin dudasHai, hai, straduiti-va stiu ca puteti mai mult.... =D =D
20.07.200918.3KB
inca: a mai trecut o iarna...inca:
06.02.200983.7KB
p13 in vizita la apyvamp13
09.08.201070.1KB
plasa,plasa,"la metru",pt.recoltat propolis
13.02.201046KB

 
la plopul alb dupa realizarea aproape exclusiv anemohora( adica doar cu ajutorul vantului) salciileInflorescenta la plopul alb dupa realizarea fecundatiei aproape exclusiv anemohora( adica doar cu ajutorul vantului)
27.01.200821.5KB
ieri am fost la stupi si am observat faptul ca deja in zona in care locuiesc incep sa cam alungeieri am fost la stupi si am observat faptul ca deja in zona in care locuiesc incep sa cam alunge trantori
17.08.200955.9KB
si asta! :razz:si asta! :razz:
24.05.201158.9KB
in data de 05-02-2010 fiind o zi mai calduroasa am dat cite o jumatate de turta la fiecare familieIn data de 05-02-2010 fiind o zi mai calduroasa am dat cite o jumatate de turta la fiecare familie de albine .am pus si citeva foto.
07.02.201055.2KB

 
speram sa nu mai inghete ca si anul trecut aista-sSperam sa nu mai inghete ca si anul trecut
10.02.200897KB
mai simplu.
 batrana ramane  pe loc, cu cateva albine, iar stupul se muta, la o distanta de cativaMai simplu. Batrana ramane pe loc, cu cateva albine, iar stupul se muta, la o distanta de cativa metri. Culegatoarele se intorc pe vechiul amplasament, adica intra in stupul cu batrana matca. Stupul mutat ramane fara culegatoare, si nu mai are cu ce roi. La matca batrana se pun doar rame noi. O sa vedeti ce faguri frumosi vor trage albinele.
01.11.200754.8KB
la mine e asa: eu vin cu ideile si planu ,si tata e meseriasu, care ajutat de mine le pune inLa mine e asa: eu vin cu ideile si planu ,si tata e meseriasu, care ajutat de mine le pune in practica
06.01.201033.4KB
ni-i sete, dar inca nu stim cararea la fantana ! jurnalul nostru zilnicNi-i sete, dar inca nu stim cararea la fantana !
24.02.200881KB

 
aceasta grila ce este folosita de forumishti are dublu avantaj ; pe 
de o parte nu lasa sa intreAceasta grila ce este folosita de majoritatea stuparilor forumishti are dublu avantaj ; pe de o parte nu lasa sa intre instup fluturii cap de mort alte vietzuitoare mishcatoare,viespi shi shoarecii,iar pe de alta parte la stupii cu sita antivaroa doar se intoarce gratia shi la drum salve :hi:
11.12.201018.7KB
vand pavilion apicol, capacitate 48 famili pavilionul nu ieste dar cu de s-au famili de albine peVand pavilion apicol, capacitate 48 famili pavilionul nu ieste imatriculat, dar cu posibilitate de imatriculare, s-au famili de albine pe cine il intereseaza. Jud Bistrita Nasaud tel 076683**** :razz: :rolleyes: Rugam a se posta pt. publicitate aici: Succes la vinzare
20.05.201026.8KB
rachie din miere pozele lu proapis13Rachie din miere
04.12.201052.7KB
si ultima.  :hi: orasul se scufunda?si ultima. :hi:
13.03.201133.7KB

 
la multi ani !
o intrebare pentru .
ce tip de presa folositi cand lipiti scandura pentru corpurileLa multi ani ! O intrebare pentru cunoscatori . Ce tip de presa folositi cand lipiti scandura pentru corpurile 1/1 ? Poate postati si o poza cu respectiva presa.
05.02.201027.1KB
vedera din fata. are urdinis si pe partea opusa. poze igiVedera din fata. Are urdinis si pe partea opusa.
14.02.201032.7KB
acum sa va arat cum arata evodia ce-am semanat-o anul din galeata le-am dus in casa ce-am lucratacum sa va arat cum arata evodia ce-am semanat-o anul trecut. astea din galeata le-am dus in casa
28.02.201135.7KB
in ultima florinin ultima saptamana....
21.04.201065.5KB

 
in sala s-au intalnit apicultori membri aca din toate aca la 50 de aniIn sala s-au intalnit apicultori membri aca din toate generatiile
15.09.200836.4KB
zona 2 pupemeazona 2
16.05.201066.5KB
pagina nr. 5 statut aca - filiala judeteana doljPagina nr. 5
18.02.200964.1KB
au papat tot. mi-au lasat hartia pe care erau puse turtele ce-am lucrat vara aceastaau papat tot. mi-au lasat hartia pe care erau puse turtele
20.03.201154.2KB

 
pag.11 socant!!!   statutelor icda de catre zorici si morarupag.11
19.03.200967.5KB
vatra pozevatra
31.10.200967.3KB
astazi dupa 10 zile am verificat toti stupii desi afara erau -7 grade c. dupa cum se vede punga eraAstazi dupa 10 zile am verificat toti stupii desi afara erau -7 grade C. Dupa cum se vede punga era complet goala cu cateva albine deasupra doar la stupul in cauza.La ceilalti stupi mai sre miere si nu a fost cazul sa primeasca alta punga cu miere! Sub punga full de albine. Am fost nevoit sa sacrific cateva.Nu am avut fum facut si nu am vrut sa tin stupul prea mult deschis.
25.01.201146.4KB
traducere din lucrarea de şi metode de combatere varroa (méhészeti monitoring 2009–2010  ésTraducere din lucrarea de monitorizare şi metode de combatere Varroa (Méhészeti monitoring 2009–2010 és egyes atkagyérítő módszerek vizsgálata OMME) Sunt prezentate 5 scheme diferite de tratament anti Varroa
02.11.201030KB

 
cam agitate, doar mancare au, de noiembriecam agitate, doar mancare au,
21.11.200839KB
stanga stupina lui lucianstupii....din stanga
09.05.201051.3KB
dar pe canicula mai merge si una rece :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: florinmuncim,muncim dar pe canicula mai merge si una rece :rotfl: :rotfl: :rotfl:
15.08.201058.2KB
toti ne ducem, depinde ce lasam in urma cine nu spera, dispera, adica se curata.toti ne ducem, depinde ce lasam in urma
12.12.201037KB

 
nr2 - de 4 mm ...dar are 1 m latime si vreo 5 cam mica si scumpa... noua mea stupinanr2 - de 4 mm ...dar are 1 m latime si vreo 5 lungime.... cam mica si scumpa...
08.01.201133.7KB
cat a costat luata de la gater
480 ron/mc era si mai ieftina 450 cal ii si 380 cal iii, uscatul cat a costat cheresteaua luata de la gater 480 ron/mc era si mai ieftina 450 cal II si 380 cal III, uscatul costa in jur de 100 ron/mc functie de cate zile sta in uscator.stivele de sub cerul liber sunt ale mele si ale unui prieten.Saptamana viitoare dam startul la o noua serie de lazi.
23.01.201046.7KB
s-a prins si ii merge bine
e evodia? evodias-a prins si ii merge bine e evodia?
31.05.201038.1KB
schita 4 cu rame de 15 cmSchita 4
27.10.201010.8KB

 
si uite cum aerul urca si sub capac. este greseala mea ca am facut un capac diferit fata de cel dinSi uite cum aerul urca si mucegaieste sub capac. Este greseala mea ca am facut un capac diferit fata de cel din carte.
05.02.200936.7KB
alta spate colector de polenAlta spate
01.02.200930.1KB
nr9 gabrielanr9
26.02.201136.8KB
ieri pe la ora 11 malebeeieri pe la ora 11
07.05.200962.9KB
InapoiInainte