Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
sfarsit de prezentareSfarsit de septembrie.
13.10.200978.9KB
poza 2 noua mea stupinapoza 2
08.12.200925.9KB
sunt plantele cele mai vizitate de albine. faneata in zona de munteSunt plantele cele mai vizitate de albine.
30.07.200893.7KB
se v-a primi cat noua bancul zileiSal'tare! Salariile se maresc....Fiecare v-a primi cat cere....Iata noua bancnota: Sal'tare!
02.03.201041.4KB

 
:hi: salutare la toata lumea:hi:
03.07.200953.6KB
alta targ apicol ungariaalta
28.02.201043.3KB
in sfirsit a venit primavara. :hi: pomii au inflorit albinele sunt salvate  :nod: la control toateIn sfirsit a venit primavara. :hi: Pomii au inflorit albinele sunt salvate :nod: La control toate au puiet pe 2-3 rame si mincare din belsug.
09.04.200977.8KB
am doi stupi pe care i-am adus acasă vreme şi ploaie, luni a ieşit soarele abiaSīmbătă am cumpărat doi stupi pe care i-am adus acasă seara. Duminică vreme īnchisă şi ploaie, luni a ieşit soarele abia după amiază tīrziu. Cel care mi-a vīndut stupii i-a iernat īn configuraţia de vară, libere prin tot cuibul şi catul(cuib1/1 + cat 3/4) pe 12 +12 rame, cu fund plin dar cu rezerve īnsemnate de miere la data asta mai ales pe ramele opuse urdinişului - pat cald. Azi a fost frumos şi am umblat la ei: - am deschis şi am făcut o poză- două - am mai scos rame, am restrīns, ce nu am scos am depărtat. Primul stup mutat īn lada mea (īncă de sīmbătă dimineaţa acasă la om.)
30.03.201079.7KB

 
si :hi:  :hi: pavilionul meusi :hi: :hi:
11.12.201033.8KB
si ceva obosit nu? florinsi ceva detalii,ca-m obosit nu?
22.10.200929.9KB
si uitati, sfatul unui mare specialist cu de gresit cand am zis de tau tine pe el 500 kg
la socSi uitati, sfatul unui mare specialist cu confirmarea de rezistenta. Va salut. Citez:am gresit cand am zis de greutate.Stupul tau tine pe el 500 kg la soc (gropi) se comprima 2% cand cade pe el 54 kg de la 1 metru inaltime,lucru care nu exista in practica (la transport) POTI SA SUI LA SIGUR PE EL CU DRUJBA CU TOT SI SA SARI IN SUS DE PROBA. SCUZE, Ati avut dreptate probat,si am ramas asa :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :nod: Imi beau cafeaua linistit ;) :D
31.10.200832.6KB
sa va luati aparatele la voi.
sa nu avem surprize ca ...nu o ca...am uitat, ca...el, ca ...masa
amSa va luati aparatele la voi. Sa nu avem surprize ca ...nu o functionat, ca...am uitat, ca...el, ca ...masa Am fost,am vizitat 2 vetre din 6,am facut poze dar nu avea M E R ci 4 tipuri de rame in stupi verticali cu - 10;12 rame dadant+ magazii de 1/2 - stupi layens - stupi rooth
19.10.200948.5KB

 
ok multumesc mult o sa incerc sa umplu rezervorul din imagine care ie special pentru miere.. :hi:ok multumesc mult o sa incerc sa umplu rezervorul din imagine care ie special pentru miere.. :hi:
27.12.200832.8KB
da de ce nu sunt ok cu coltare. eu nu am cu coltare , am alt tip dar zi-mi uite cum arata ai mei: oda de ce nu sunt ok cu coltare. eu nu am cu coltare , am alt tip dar zi-mi dezavantajerle coltarelor! Uite cum arata ai mei:
19.12.200755.3KB
si pentru ca albinele nu mi-au dat de lucru in ultima vreme, si mai ales pentru ca ma in ultimaSi pentru ca albinele nu mi-au dat de lucru in ultima vreme, si mai ales pentru ca obligatiile ma stramtoreaza, in ultima vreme am realizat urmatoarele:
17.05.200971.6KB
circular de mana 1400 w
va rog ,o a ne usura munca exista  pentru circularul de mina o sina pe careCircular de mana 1400 W Va rog ,o itrebare.Pentru a ne usura munca exista pentru circularul de mina o sina pe care talpa acestuia culiseaza(pt a taia drept).De unde pot sa cumpar o astfel de sina. Poate va inspirati de aici . Numai bine si sanatate
18.02.20116.7KB

 
rau da bun...
 :d costum apicol pe timp de vara.rau da bun... :D
19.11.20091.9KB
cum de ce sa te uiti, jonny? sa vezi daca mai ai aibine in lazi.

  janese  asa face...se uita lacum de ce sa te uiti, jonny? sa vezi daca mai ai aibine in lazi. janese asa face...se uita la urdinis si gata.tu de unde crezi ca e stiva aia din curte? :rotfl: lasati gluma...ca manjii chiar inteleg ca nu e nevoie sa te uiti la urdinish...la oglinda stupului! maximus...ai lasat-o moarta cu sita deasupra catului???ia da-tzi o parere!!..erau undeva pe un topic niste poze...shi acolo itzi pusesei intrebarea la ce folosesc :hi Despre asa ceva vorbiti?
18.10.201051.2KB
stup format nou,am pus o rama cu oua,iar la 2-3 zile controlata am constata ca are cate 2-3 oua inBuna!Intr-un stup format nou,am pus o rama cu oua,iar la 2-3 zile controlata am constata ca are cate 2-3 oua in fiecare celula.Care e cauza?Ce trebuie facut?Multumes!
27.06.201050.8KB
sau matrita maneresau
06.03.201053.9KB

 
y floare!y
24.06.200837KB
dar pe lotzi de la anekt.r k..g targul apicol iasi 2010dar pe Lotzi de la aNekt.r K..g
08.03.201042.8KB
azi,unul dintre stupi mei vremeaAzi,unul dintre stupi mei
21.03.201131.7KB
ce ai avut cu gardu si  crucile vrut sa le iei la fier vechi? vezi ce striga unul la noi sa vorbimCe ai avut cu gardu si crucile oamenilor?ai vrut sa le iei la fier vechi? :rotfl: Sa vezi ce striga unul la noi sa vorbim mai incet si sa nu mai facem atata zgomot ca se trezeste soacra'sa. Partea urata era ca nu mai auzeam nimic, au sarit airbag-urile, 1-2 ore aceasta este senzatia + o durere de cap destul de serioasa, cu toate ca nu am dat cu capul de nimic. Oricum daca nu aveam centura acum eram ingeras ... negativ sau pozitiv. Las ca stiu si eu cum e cu airbagurile :rotfl:
09.11.201049.2KB

 
aspect de la stupina.  ma grabesc sa termin de pus caturi pentru recolta. stupina meaAspect de la stupina. Ma grabesc sa termin de pus caturi pentru recolta.
13.05.200745.6KB
putinul din multul. pasionatputinul din multul.
29.08.200935.5KB
mai jos o sa va postez poze cu stupina mea. stupina lui albinutzaMai jos o sa va postez poze cu stupina mea.
04.02.201145KB
astea ce-or fi? albine italieneAstea ce-or fi?
23.09.201035.8KB

 
5 schita stup vertical 1/1 cu magazii de personal.5
18.01.201113.2KB
azi am fost la albine sa vad daca nu roiesc si dupa o ploaie puternica dimin a iesit soarele si eleAzi am fost la albine sa vad daca nu roiesc si dupa o ploaie puternica dimin a iesit soarele si ele alergau in fata stupului , conform foto ! Acum o sapt am verificat de botci si nu am gasit, de cateva zile 2,3 a mai scazut si culesul la salcam, doar in altitudine mai exista ! Ce se intampla cu ele ? Cutia e mare pe 18 rame toate pline, miere nu am scos sa fie o fam puternica, familia e de anul trecut cand am cumparat-o . Ajutor la prietenii cu experienta !!!
11.06.200970.5KB
o imagine mai de ansamblu . ce a mai ramas din botci se vede incadrat de cele 3 albine !!! pledoarieo imagine mai de ansamblu . ce a mai ramas din botci se vede incadrat de cele 3 albine !!!
05.06.201159.9KB
detalii :nod: apicultor noudetalii :nod:
07.03.200925.3KB

 
se vede data pe poze igi,florin dudasse vede data pe poze
30.10.201054.4KB
in primul rand nu inteleg de ce in discutiile astea unele voci au un ton mai murit odata ca cenzurain primul rand nu inteleg de ce in discutiile astea unele voci au un ton mai colorat....au murit moderatorii??????...sustineam odata ca cenzura e buna, pai ma gandeam tocmai la oamni ca nicus si la bagajul infinit de cuvinte manelistice... domnule stefan, in principiu sunt de acord cu dumneata.....da intreb si eu, ca un pacatos de rand, ce ati facut dumneavoastra satenii sa imbogatiti baza melifera...ce ati plantat, ce veti planta, ce planuri de viitor aveti....cum dumneata culegi roadele unui stupar care odata a plantat o planta galbena, vine ioan si il preamareste verbal si el pe pomenitul stupar si culege...care e problema?! nea gica, il recunosti pe baiatul cu care eram cand orban mi-a adus cutiile....uite-l...i-am dat totul gratis, ca asa e in baza melifera...daca ea nu e, nimic nu e....dupa ce voi planta, dupa ce voi asuda, dupa ce (poate) voi injura, atunci am dreptul sa tip la un alt venit....si poate nici atunci, daca unele propuneri sunt bune pentru toti
14.08.201048.9KB
aduc polen masiv xxladuc polen masiv
26.02.201043KB
sa mai pun si eu o poza ca tot plecat am fost si nu am avut -facem roi, ne extindem. foto de la mineSa mai pun si eu o poza ca tot plecat am fost si nu am avut timp. 06.06.2009 -Facem roi, ne extindem.
27.06.200934KB

 
un rezervor de masinaun rezervor de masina
07.01.201022.1KB
si stupina lui luciansi
01.07.200988KB
m-am gandit eu ca asa ar trebui sa fac dapoi no sunt mai ca ieri am muncit (de fapt i-am muncit siM-am gandit eu ca asa ar trebui sa fac dapoi no sunt mai incepatoare. Asa ca ieri am muncit (de fapt i-am muncit si pe sot si pe copil) :nod: Da am lucrat si eu cava ca sa nu se supere tare. El a facut un cat de 3/4 asa la mare viteza.Cel mic ajutat la asamblat rame. insarmat si lipit faguri.
10.06.201044.7KB
marginile obtinute se aseaza in nu se pierde. linda poate,noi nu?pozeMarginile obtinute se aseaza in borcane.Nimic nu se pierde.
12.12.200745.8KB
InapoiInainte