Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
2. loc de depozitare al sculelor si 2. loc de depozitare al sculelor si echipamentelor "marunte" Ex. gratia antisoareci&transport, reductor de urdinis, dalta, perie, etc.
01.03.200833.3KB
prima rama fata a. pe asta am puso dupa diafragma la aceasta vizita. igi,florin dudasPrima rama fata A. Pe asta am puso dupa diafragma la aceasta vizita.
31.08.200944.8KB
bogatiile mele cele mai de pret.
 
cea mare. cine sunt eu-cornel v.Bogatiile mele cele mai de pret. Cea mare.
24.11.201022.7KB
partea de jos a corpului stup compactpartea de jos a corpului
12.01.201036.1KB

 
si pe iosca (cainele) din zapada :hi: pagina mea  :hi:Si pe Iosca (cainele) din zapada :hi:
18.03.201150.1KB
flori azi in stupinaflori
14.09.200740.5KB
putina curatenie de primavara nu strica. din mures, in salajPutina curatenie de primavara nu strica.
24.10.201057.8KB
stimularea stuparitul in noua zeelandastimularea
02.12.201061.1KB

 
vă urez fericite şi ! craciun  fericit !Vă urez s-aveţi sănătate, sărbători fericite şi vise-mplinite !
24.12.200921.5KB
y urmatorul targ ?y
30.09.200838.9KB
nr 1 incepator in la reviziiNr 1
14.03.201132.2KB
salutare dom cornel,
 
   pai dupa o masa 
  
   o tigara giovanni,Salutare Dom Cornel, Pai dupa o masa boiereasca, O tigara amparateasca!
07.02.201135.4KB

 
lipsa centrifuga , mai punem un cat !!! pozele luilipsa centrifuga , mai punem un cat !!!
07.06.201156.3KB
inca una! tratament cu beevitalInca una!
26.04.200943.8KB
si imi doresc sa fiu ca voisi
20.12.201056.1KB
in zona in care sunt eu muntele merge excelent .pana acum , desi zmeura inca mai dureaza dupaIn zona in care sunt eu muntele merge excelent .Pana acum , desi zmeura inca mai dureaza dupa parerea mea vreo 4-5 zile am extras de 2 ori o productie de 28 kg de miere media pe familie la ambele extractii iar azi ma duc sa extrag din nou deoarece stupul de pe cantar indica un plus de 36 de kg. Intradevar este unul din cei mai buni. Personal sunt acum la a 2-a locatie de zmeuris si astept sa infloreasca si sburatoarea . Pentru exemplificare :
02.07.200756KB

 
eu folosesc manere pe care le face și beton de 8 (de circa 30 cm lungime) și cleme dineu folosesc manere pe care le face și alex_sa. fier beton de 8 (de circa 30 cm lungime) și cleme din comerț (ieftine - 10 bani). fieul beton īl modelez cu ajutorul unei menghie. O să revin cu poze. Sunt bune , dar............ partea de lovește lemnu nu intră īn peretele stupului am schimbat sieu sistemul de minere
02.08.201032.7KB
x daliile!!x
23.09.201082.4KB
xxx accident cu albine in americaxxx
19.03.200843.6KB
zilele trecute citeam intr-o postare a lui milu 56, despre avantajele stupului patrat. nu pot decatZilele trecute citeam intr-o postare a lui Milu 56, despre avantajele stupului patrat. Nu pot decat sa fiu de acord cu el. Domnia sa propunea un stup patrat pe 12 rame. Cum tocmai studiasem stupul Optimal pe 11 rame al cehilor mi-am zis: corect dar de ce sa nu facem un stup patrat pe 10 rame, asa ca am facut un desen pentru un stup si pentru rama aferenta, pe care vi-l propun spre discutie. Ma gandesc la o discutie teoretica, nu sunt convins ca vreau sa si construiesc asa ceva. Deja am prea multe tipuri de rame si una in plus nu cred ca ar ajuta. :hi:
18.01.201119.4KB

 
e cat vezi cu ochii :uimit: floarea soareluie cat vezi cu ochii :uimit:
05.07.200924.8KB
pendularul utilaje tamplarie lemnPendularul
16.12.201030.8KB
o sa pun foto sa vad daca merge poze de la targul de la campinao sa pun foto sa vad daca merge
11.03.200853.1KB
asa lucreaza, nu prea ponteaza pana nu face putina coroana,in schimb aduna propolis cu nemiluita. ceAsa lucreaza, nu prea ponteaza pana nu face putina coroana,in schimb aduna propolis cu nemiluita.
12.03.200952.1KB

 
poze zbor de curatirepoze
19.02.201047.8KB
si una in care nu era la alt loc pentru ouat. cosmin tanase, prima stupina breaza, prahovaSi una in care nu era la treaba...cauta alt loc pentru ouat.
02.05.201037.8KB
familie fara turta: jurnalul nostru zilnicfamilie fara turta:
21.02.200852.5KB
tabara era si ajutorarea copiilor orfani, este organizata de parintele din hoteni .el a si adoptat 8tabara era si sociala pentru ajutorarea copiilor orfani, este organizata de parintele din hoteni .El a si adoptat 8 copii care traiesc permanent cu dansul
27.07.200935.5KB

 
tot respectul a fost un targ reusit chiar daca vremea nu a tinut cu noi si daca spatiul nu a fosttot respectul a fost un targ reusit chiar daca vremea nu a tinut cu noi si daca spatiul nu a fost prea generos la cata lume a venit...eu zic cai un targ apreciat si cautat. Ma bucur ca am mai cunoscut si eu alti apicultori dupa forum si totodata ami pare rau ca nu am putut sta si eu la o cafea cu toti, insa am venit de la 9 si pe la 13 am plecat spre casa. De la Batranul o sa iau niste nuclee care au niste preturi care sincer nu cred ca vor avea concurenta ceva vreme de timp, pana una alta sa atasez si eu cateva poze cu mine si cu Victor cu care mam intalnit. :hi: :hi: Tot respectul meu.
20.02.20117.3KB
mi-au inflorit piersicii! fetitele mele dragimi-au inflorit piersicii!
10.04.201169.6KB
maini orice,bate cuie, scoate caturi de cuib, strange rame de cuib la ea sunt ea sunt handicapat dar"Prelungirea" maini mele.Ridica rame,razuie orice,bate cuie, scoate cuie,departeaza caturi de cuib, strange rame de cuib la inchidere.Fara ea sunt handicapat.Cu ea sunt handicapat dar nu la manipulare si lucru in stupi.
13.12.200742.9KB
interior pavilion stupii meiInterior pavilion
24.10.200746.9KB

 
stie cineva cum se numeste planta primavara din radacinile fostei plante, are aspect de tufa, siStie cineva cum se numeste planta asta? Rasare primavara din radacinile fostei plante, are aspect de tufa, si creste pana la 2 - 2.5 m. Infloreste de la inceputul lunii august si tine pana le sfarsitul luniiseptembrie cand cade bruma si se usuca in intregime urmand sa rasara primavara urmatoare. Se inmulteste f. usor, prin lastari care se intind in fiecare an cuprinzand cat mai mult teren. Este intens vizitata de albine inca de dimineata si pana seara tarziu. Pozele care le-am facut sunt de dimineata asta.
18.08.200968KB
sa trecem la treaba. albinutele au avut ieri un zbor de curatire timid. am un filmulet facut ieri peSa trecem la treaba. Albinutele au avut ieri un zbor de curatire timid. Am un filmulet facut ieri pe la ora 13.Il pun la "Zbor de curatire 2011". Pana vine vremea frumoasa m-am ocupat de pomi. Acesta este PRIMUL MEU POM ALTOIT DE MINE. De frica sa nu fie prea gros (nu era cazul) l-am altoit in cele doua ramuri!
09.03.201177.9KB
asi vrea ca anul acesta sa recoltez polen. pana acum nu am recoltat niciodata polen si asi vrea saAsi vrea ca anul acesta sa recoltez polen. Pana acum nu am recoltat niciodata polen si asi vrea sa stiu cateva probleme legate de acest aspect. 1. Pot sa montez culegatoarele de polen acum in primavara fara placile active??(adica asi vrea sa le am pe pozitie tot timpul,si atunci cand vreau sa recoltez polen,sa introduc numai placa activa) 2. Care ar fi perioadele favorabile recoltarii de polen? 3. In ce masura este afectata dezvoltarea familiei si productia de miere de recoltarea de polen? Culegatoarele le-am confectionat eu,dupa un model vazut la un magazin APICOLA si arata cam asa:
12.03.201144.5KB
salcamul, pe 1 iunie avem si noi salcam. foto de la mine ...Salcamul, pe 1 iunie avem si noi salcam.
19.05.200980.1KB

 
inca mai pot:Inca mai pot:
26.10.200836.4KB
si inca... vremeaSi inca...
10.01.201035.3KB
centrifuge electrice pozele lu proapis13centrifuge electrice
04.12.201047.7KB
rame puse la pastrare. cine sunt eu-cornel v.Rame puse la pastrare.
27.10.201030.8KB
InapoiInainte