Colectia de poze stuparitul.3xforum.ro
Total 24906 poze.

InapoiInainte

 
vopsirea cutiilor inceput de proiectvopsirea cutiilor
01.05.201145.1KB
la noi ( sb) sunt multi bostinari si chiar cunosc doi dintre ei si i-ti voi comunica pretul . nuLa noi ( SB) sunt multi bostinari si chiar cunosc doi dintre ei si i-ti voi comunica pretul . Nu stiu acum cat platesc in bani dar la schimb dau un fagure artificial pe un fagure cladit . multumesc...astept raspuns
23.03.200752.2KB
sirop 5:1 invertit īn decembrie 2010 cu 1 g la kg. valer bodea reteta de zahar invertitSirop 5:1 invertit īn decembrie 2010 cu 1 g la kg. Valer Bodea
12.01.201128.5KB
x mica mea stupinax
11.02.201132.3KB

 
alimente piacenzaalimente
09.03.201138.3KB
rame la pachet + ...
1,5 ; 1,6 lei/1 buc. salutari apicultoriRame la pachet + ... 1,5 ; 1,6 lei/1 buc.
28.02.201044.2KB
:nod: florin:nod:
02.08.200935KB
aliniati si pregatiti de cules! in apiculturaAliniati si pregatiti de cules!
26.03.201057.5KB

 
corpul inferior in care abia acum coboara albina: nordul oltenieicorpul inferior in care abia acum coboara albina:
15.05.200958KB
un sistem de legatura dintre corp si ce urmeaza, inclusiv aceasta, prezinta stupul adaptat laUn sistem de legatura dintre corp si fund.Pozele ce urmeaza, inclusiv aceasta, prezinta stupul adaptat la pastoral.Suporta stivuire, elimina cutia podisor si e prevazut cu sita. Copiate de pe
25.06.200925.2KB
i pozele melei
12.12.201059.3KB
viitorul de maine. am gasit aceasta poza, si am vrut sa fac o comparatie doar. povestile lu' adiViitorul de maine. Am gasit aceasta poza, si am vrut sa fac o comparatie doar.
17.01.201019KB

 
depopulare masiva de .....parca albina ar culege si noaptea stupina lui lucianDepopulare masiva de .....parca albina ar culege si noaptea
22.07.200947.9KB
stup apiplast_4 poze targul faget 2008Stup Apiplast_4
17.03.200839KB
x lucian71x
22.12.200929.7KB
va salut domnilor 
                              si am o nedumerire fiind primul an cu iernare cuva salut domnilor si am o nedumerire fiind primul an cu iernare cu sita la fundul unor roi pe care ii voi arata in pozele urmatoare sa imi spuneti parerea despre cat sa obturez fundul mentionez ca o cel putin pe fiecare rama 3 sferturi papa (miere si sirop)
21.10.201041.5KB

 
eu dau capsunile. cine pune mierea? capsuni cu miereEu dau capsunile. cine pune mierea?
21.05.200835.5KB
y pastoral salcam 1y
01.06.200840.1KB
daca am padure :uimit: sant in padure :zzz: lupul albinelorDaca am padure :uimit: sant in padure :zzz:
19.01.201081KB
stupul orizontal, din partea folosit ca lada pentru apicole, toamna capcana captura record 2007stupul orizontal, din partea dreapta vara folosit ca lada pentru ustensilele apicole, toamna capcana
19.11.200742.7KB

 
alta apislavalta
20.12.200933.8KB
foto4 cateva fotografiifoto4
13.06.200741.9KB
albina de ce mai ciugulim inalbina de septembrie...
28.09.201060.5KB
se vad opinii :hi: vremeaUltima Aici se vad larvele. Astept opinii :hi:
15.11.200953.8KB

 
stupina eckert didi. salcām inStupina Eckert Didi.
31.05.200975.8KB
a doua stupina in 28.01.2011 stupina meaA doua stupina in 28.01.2011
01.02.201149KB
va salut,
 va rog sa-mi cateva minute :
 evolutia pana in prezent - a singurului stup - evocata prinVa salut, Va rog sa-mi permiteti/alocati cateva minute : Evolutia pana in prezent - a singurului stup - evocata prin poze ... 1. amplasare E ; minus : inaltime mare -> incerc solutionare in iarna
29.09.200935.5KB
al doi-lea tratament folosit de ei este taktic cu s. activa amitraz apicole deAl doi-lea tratament folosit de ei este Taktic cu s. activa amitraz
16.08.201021.6KB

 
sa mai pun una sa dormi linistit stupina lui lucianSa mai pun una sa dormi linistit
27.02.201028.9KB
am facut si extractia .... din pacate au fost mediocre .... cca 60 kg de miere de la 8 stupi ....am facut si extractia .... din pacate rezultatele au fost mediocre .... cca 60 Kg de miere de la 8 stupi .... :( se pare ca tot baraganul a fost plantat cu floare modificata genetic care .... nu da nectar decat in anumite conditii din ce am observat eu toata ziua albinele o ard aiurea si simeaza la urdinis ..... le apuca harnicia numai pe la orele 17-18 ..... pana se intuneca in aceste conditii sporul este ridicol de mic ptr un cules de floarea soarelui poze cu cele mai buna rame ..... restul sunt mult mai slabe si-n plus necapacite
14.07.200865KB
hotararea 52
prin care s-a desfiintat icda si s-a infiintat sc icda sa, care a preluat doar deHotararea 52 prin care s-a desfiintat ICDA si s-a infiintat SC ICDA SA, care a preluat doar portofoliul de contracte econoice, hotararea stipuland si structura actionariatului vizibil fiind faptul ca nicio filiala nu este actionara la acesta societate pe actiuni.
08.03.200966KB
va salut rapita la vasluiva salut
13.04.200772.7KB

 
hai primavara hai povestea mea.hai primavara hai
03.03.201164.7KB
lume multa in sala k afara era frig targ cimpinalume multa in sala k afara era foaaaaaarte frig
07.02.201035.7KB
intervalul 22-25 toate familiile la nr. de rame cu puiet+2 marginase. descapacit cate 10-20 cm2 inIntervalul 22-25 martie aprox. 20*C Strans toate familiile la nr. de rame cu puiet+2 marginase. Descapacit cate 10-20 cm2 in rame putin mai departate de cuib. Folie. Se aduce polen (salcia inflorire maxima) din abundenta. Familiile peste medie au BLOCAT 2 rame cu polen!!! Am profitat de niste zile de concediu turand compresorul:
25.03.201043.9KB
regina ceva munca bagata aici cosniteregina coshnitzelor...e ceva munca bagata aici
03.09.20084.3KB

 
multumesc pentru raspunsul acum eu personal nu am folosit fumul ...il consider un factor de stres siMultumesc pentru raspunsul imediat... Pana acum eu personal nu am folosit fumul ...il consider un factor de stres si vreau sa il pastrez ca metoda extrema , si in cazul in care spuneti ca le-as putea rani ... si este ultimul lucru pe care il doresc... Poate vi se pare ca exagerez dar le iubesc enorm de mult si vreau sa simta asta si ele un picut... Sincer este un inceput destul de palpitant iar cand deschid cutia si ma pregatesc sa o fac ...caut sa imi adun cat mai bine gandurile si sa imi pregatesc tot ce imi trebuie la indemana si sa fiu cat mai calma si mai blanda cu ele ...nu stiu de ce fotografierea nu este unul din lucrurile la care sa ma gandesc inainte de a-l deschide... uit complet de asta ...sunt complet absorbita de ceea ce fac si foarte atenta sa nu ranesc sau sa supar nici o albinuta... Oare blitul de la telefon si zgomotul care se aude le supara tare? Nici eu nu folosec fumul, la ultima interventie am folosit pulverizatorul cu apa calduta lasata la soare. Se pare ca e ok. Numai, am avut grija sa nu dau cu apa in exces. :hi:
12.07.201016.9KB
salutare! merita sau nu merita?Salutare!
28.01.201126.1KB
primul polen xxlprimul polen
23.02.201040.5KB
dupa cum v-am spus si mai sus sunt ca revincu ceva poze siva rog sa imi ziceti ce parere aveti....dupa cum v-am spus si mai sus sunt incepator..asa ca revincu ceva poze siva rog sa imi ziceti ce parere aveti.... :hi:
12.08.200865.9KB
InapoiInainte